Król Lew z najlepszym otwarciem lipca w box office

Najbardziej wyczekiwane liva-action Disneya nie zatrzymuje się, jeżeli chodzi o zyski w kinach.

Król Lew pokonał ostatnią część Harry’ego Pottera, zarabiając na otwarcie  w USA aż 192 miliony dolarów. Tymczasem Spider-Man: Daleko od domu również nie próżnuje. Na obecną chwilę uzbierał 970.8 milionów dolarów, co sprawia, że przebicie miliarda pozostaje już zaledwie formalnością. Z kolei Avengers: Koniec gry już ugruntowuje swój absolutny triumf, mając już ponad 2 miliardy  i 790 milionów dolarów.

Król Lew

kadr z filmu Król Lew

Zobacz również: Król Lew – recenzja technologicznej petardy Disneya!

Simba to młody następcą tronu, którego ojcem jest król Mufasa. Nie wszyscy mieszkańcy królestwa cieszą się jednak z jego narodzin. Następcą Mufasy miał być jego brat – Skaza, który nie odpuści dopóki nie zdobędzie należnej mu władzy. Knując spisek i posuwając się do zdrady, doprowadza do tragedii, w wyniku której to jemu przypada w udziale tron. Simba zostaje wygnany. Pozostaje jednak wierny naukom swojego ojca, Mufasy, biorąc do serca swoje królewskie przeznaczenie. Z pomocą dwójki nowopoznanych przyjaciół zamierza odzyskać należne dziedzictwo. Wcześniej musi jednak odszukać swoją drogę ku dorosłości.

Król Lew będzie miał swoją premierę 19 lipca 2019 roku.

Źródło: Box Office Mojo / Ilustracja wprowadzenia: Disney

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?