Krótkometrażówka Bao od studia Pixar do obejrzenia za darmo na Youtube!

Animacja krótkometrażowa pt. Bao, który widzowie mogli zobaczyć w kinie przed seansem Iniemamocnych 2, trafiła na Youtube. To pierwsza taka sytuacja, gdy Pixar udostępnia swoją animację za darmo w sieci.

Krótkometrażówkę Bao mogliśmy zobaczyć w kinach od 13 lipca tego roku, gdy swoją premierę miał film animowany Iniemamocni 2. Teraz każdy może zobaczyć ją zupełnie za darmo na serwisie Youtube, co jest pierwszym takim przypadkiem w historii Pixara. Studio postanowiło udostępnić animację z okazji ogłoszenia krótkich list tytułów z szansami na nominację do Oscara. Bao jest oczywiście głównym kandydatem do zdobycia nagrody w kategorii animacji krótkometrażowych.

Zobacz również: Luther doczeka się wersji kinowej?

Bao to siedmio- i półminutowa animacja traktująca o kobiecie mającej chińsko-kanadyjskie korzenie, która cierpi na depresję z powodu syndromu pustego gniazda. Bohaterka dostaje drugą szansę spełnienia się w macierzyństwie, gdy jedna z jej ręcznie robionych kluseczek niespodziewanie ożywa. Za opowieść odpowiedzialna jest Domee Shi, czyli pierwsza reżyserka krótkometrażówki w całej historii studia Pixar

Tytuł Bao cechuje się podwójnym znaczeniem. Domee Shi powiedziała przedstawicielom EW, że:

Słowo bao ma dwa znaczenia w języku chińskim. Jedno to: gotowana na parze drożdżówka. Drugie to: coś cennego i pięknego. Wszystko zależy od tego, jak to słowo wypowiemy.

Źródło: Youtube/Disney Pixar | Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Zawodowy kanapowiec, którego siłą trzeba powstrzymywać przed obejrzeniem kolejnego odcinka serialu. Wieloletni fan kina azjatyckiego - żaden łamiący prawa fizyki chiński wojownik czy wytatuowany japoński gangster nie jest mu straszny. Podczas wypadu do kina ze znajomymi nie pogardzi również dobrym filmem superbohaterskim.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?