Krytycy oczarowani thrillerem The Other Lamb. Fantastyczne przyjęcie filmu Szumowskiej na Festiwalu w Toronto!

The Other Lamb – najnowsze dzieło Małgorzaty Szumowskiej – zaliczyło spektakularny debiut podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto.

Amerykańska premiera filmu spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem krytyki. Zagraniczne media podkreślają, że „warsztat Szumowskiej i piękne niepokojące obrazy filmu wzmacniają jej reputację reżyserskiej wizjonerki” (Screen Daily). Posral Awards Watch określił ją mianem „jednej z najciekawszych reżyserek na świecie”. Dziennikarze porównują klimat filmu do dzieł Larsa von Triera i nagradzanego serialu Opowieść podręcznej. Międzynarodowa prasa chwali również surowe, mroczne zdjęcia autorstwa Michała Englerta i klimatyczną muzykę Pawła Mykietyna i Rafaela Leloupa.

Toronto otwiera festiwalowe tournée  produkcji – film zostałzakwalifikowany do Konkursu Głównego Festiwalu Filmowego w San Sebastián oraz do prestiżowego BFI London Film Festival w Wielkiej Brytanii, gdzie w 2013 roku główną nagrodę otrzymał Paweł Pawlikowski za oscarową Idę.

Zobacz również: Venezia76 – Babyteeth, Gloria Mundi i Mosul | SPRAWOZDANIE

Thriller The Other Lamb to największa i pierwsza anglojęzyczna produkcja w karierze Małgorzaty Szumowskiej. Dwukrotna zdobywczyni Srebrnego Neiźwiedzia w Berlinie przy swoim najnowszym filmie współpracuje z autorami sukcesu oscarowego filmu Whiplash i kultowego hitu Drive – Davidem Lancasterem i Stephanie Wilcox z Rumble Films.

Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe Toronto International Film Festival

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?