Książę w Nowym Jorku 2 – jeden z członków starej obsady powróci!

Świetne wieści dla fanów kultowej komedii z 1988 roku. Do nowej ekipy powróci jedna z kluczowych postaci pierwszej odsłony.

Chodzi o Johna Amosa, którym w Księciu w Nowym Jorku grał ojca Lisy McDowell, wybranki granego przez Eddy’ego Murphy’ego głównego bohatera. Nie daje nam to jednak jeszcze informacji, czy sama Lisa (Shari Headley) pojawi się na ekranie projektu z podtytułem Coming 2 America. Nie wiemy też, jak sprawa się rozwiąże z wieloma innymi członkami obsady z poprzedniej części.

Sam Murphy jest raczej pewnikiem, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego zaangażowanie w odgrzewanie dawnych hitów. Zobaczy się, czy zobaczymy chociażby przyjaciela tytułowego protagonisty, granego przez Arsenio Halla. Mógłby przykładowo pomóc mu odnaleźć swojego syna, na którego poszukiwanie wybiera się do Ameryki Akeem, jak wynika ze wstępnych informacji fabularnych. Póki co najwięcej informacji przybywa w związku nowymi nabytki (np. Weasley Snipes).

Książę w Nowym Jorku

kadr z filmu Książę w Nowym Jorku

Zobacz również:Książę w Nowym Jorku 2 – podano oficjalną datę premiery

Pierwotnie film miał nakręcić Jonathan Levine, lecz twórca postanowił porzucić projekt. W związku z tym Brewer, który pracował przy takich produkcjach jak: Pod prądJęk czarnego węża czy remake’u Footloose’a, zajmie się reżyserią długo wyczekiwanego przez widzów sequela jednej z najlepszych komedii lat 80. XX wieku. Scenariusz do produkcji sporządziła Kenya Barris.

Murphy długo nie gościł na ekranach kin. W ostatnim czasie widzowie mogli go podziwiać jedynie w wydanym 2016 roku dramacie pt. Mr. Church. Obecnie aktor zaangażowany jest do kilku projektów, które ciągle znajdują się w początkowej fazie rozwoju. Przykładami mogą być Beverly Hills Cop IV,kontynuacja Bliźniaków zatytułowana Triplets, jak również biografia Richarda Pryora autorstwa Lee Danielsa.

Nadchodząca produkcja będzie kolejnym wspólnym projektem Brewera i Murphy’ego, którzy mieli okazje spotkać się na planie Dolemite is My Name. Obraz zadebiutuje na platformie Netflix już w tym roku.

Źródło: Deadline / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Książę w Nowym Jorku

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?