Książę w Nowym Jorku 2 – podano oficjalną datę premiery

Od pewnego czasu wiadomo już, że sequel Księcia w Nowego Jorku wkrótce powstanie. Teraz podano już, kiedy możemy się go spodziewać.

Paramount Pictures podało informację, że film Craiga Brewera powstanie 7 sierpnia 2020 roku.

kadr z filmu Książę w Nowym Jorku

kadr z filmu Książę w Nowym Jorku

Zobacz również: Paragraf 22 – George Clooney z nowym serialem na podstawie książki Josepha Hellera. Oto zwiastun

Pierwotnie film miał nakręcić Jonathan Levine, lecz twórca postanowił porzucić projekt. W związku z tym Brewer, który pracował przy takich produkcjach jak: Pod prądJęk czarnego węża czy remake’u Footloose’a, zajmie się reżyserią długo wyczekiwanego przez widzów sequela jednej z najlepszych komedii lat 80. XX wieku. Scenariusz do produkcji sporządziła Kenya Barris.

Murphy długo nie gościł na ekranach kin. W ostatnim czasie widzowie mogli go podziwiać jedynie w wydanym 2016 roku dramacie pt. Mr. Church. Obecnie aktor zaangażowany jest do kilku projektów, które ciągle znajdują się w początkowej fazie rozwoju. Przykładami mogą być Beverly Hills Cop IV,kontynuacja Bliźniaków zatytułowana Triplets, jak również biografia Richarda Pryora autorstwa Lee Danielsa.

Nadchodząca produkcja będzie kolejnym wspólnym projektem Brewera i Murph’ego, którzy mieli okazje spotkać się na planie Dolemite is My Name. Obraz zadebiutuje na platformie Netflix już w tym roku.

Źródło: Deadline / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Książę w Nowym Jorku

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?