Kto będzie odpowiednikiem Thanosa w filmowym uniwersum Marvela? Ciekawa teoria!

Ostatnia dotąd faza Marvel Cinematic Universe miała wiele niespodziewanych zwrotów akcji, ale wynik oczywisty – pokonanie Thanosa, szykowanego przez lata głównego przeciwnika superherosów. Teraz wszyscy zastanawiają się, kto będzie następny.

Jeden z fanów wpadł na dość interesującą teorię. Stwierdził on, że choć najbardziej oczywistymi głównymi przeciwnikami Avengers po Szalonym Tytanie są Galaktus i Doktor Doom, wyprzedzi ich jeszcze ktoś. Chodzi o Kanga Zdobywcę. Dlaczego akurat on? Po pierwsze, mógł to zdradzić sam Tony Stark w Avengers: Endgame swoim twierdzeniem, że gdy zadziera się z czasem, ten zazwyczaj odpowiada tym samym. Kang z kolei w komiksach znany jest z podróżowania w czasie i posiadania bardzo różnych wersji z różnych okresów. Co więcej, dość często spotykał się w starciach z Fantastyczną Czwórką, która zapewne niedługo zostanie przedstawiona w MCU (są sugestie, że pojawią się wstępnie już przy premierze Ant-Man 3). Mógłby zatem przetrzeć szlaki dla późniejszego wielkiego przeciwnika – Galactusa.

View this post on Instagram

~ Marvel Rumor ~ Secondo la teoria di un utente reddit, il nuovo villain della fase 5 potrebbe essere niente di meno che Kang il Conquistatore in quale potrebbe essere stato "disturbato" dai vari viaggi temporali affrontati dai Vendicatori in Endgame per il recupero delle gemme. Questa teoria non è più così azzardata conoscendo la storia di Kang e sapendo che egli stesso è un viaggiatore del tempo, quindi l'arrivo del Conquistatore potrebbe essere davvero imminente, con un probabile debutto anche di Galactus nella fase 6 del MCU. -Stephen Strange 🤟🤨 #MarvelComics#marvelnews #marvelfilm #kangtheconqueror #mcuvillains #mcufacts #mcufans #mcu

A post shared by The world of Marvel&DC🔴🔵 (@theworldofmarveldc) on

Zobacz również: Robert Downey Jr. jednak powalczy o Oscara!

Czyżby rzeczywiście Kang Zdobywca był odpowiednikiem Thanosa w 5. fazie, by przygotować grunt dla Galactusa w fazie szóstej? Sama teoria nie brzmi głupio, ale też z drugiej strony aż ciężko uwierzyć, że już na tym etapie ktoś odkrył tak długofalową fabułę. Ale może jest tutaj jakieś ziarnko prawdy…?

Źródło: Screen Geek / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?