AdvertisementKuba Guzik – ekranizacja światowego bestsellera trafi do polskich kin. Oto plakat produkcji!

Smoki, magia, piraci i ratowanie zaginionej księżniczki – to wszystko i o wiele więcej czeka na ciekawego przygód chłopca, jego wiernego przyjaciela i ich niezwykłą lokomotywę w filmie Kuba Guzik (ang.: Jim Button and Luke the Engine Driver)! Przedstawiamy polski plakat ekranizacji przetłumaczonego na 33 języki światowego bestsellera pt.: Kuba Guzik i maszynista Łukasz Michaela Ende – autora książki, na podstawie której powstała Niekończąca się opowieść.

kuba guzik plakat

fot. materiały prasowe

Opis dystrybutora: Dawno, dawno temu, pośród szerokich wód oceanu była sobie maleńka wyspa z jedną linią kolejową, dwiema górami i populacją liczącą aż czterech mieszkańców. Pewnego dnia, listonosz przywozi tam tajemniczą paczkę, w której schowany jest mały chłopczyk. Gospodarze przyjmują dziecko z otwartymi ramionami, nazywają go Kuba Guzik i opiekują się nim jak własnym. Po upływie 10 lat od tego zdarzenia, jeden z mieszkańców wyspy – a zarazem najlepszy przyjaciel chłopca – postanawia opuścić wyspę przy pomocy swojej niezwykłej lokomotywy. Po kilku przeróbkach pojazd jest gotowy do podróży przez wodę. Kuba, mimo początkowego sprzeciwu maszynisty, dołącza do niesamowicie zapowiadającej się wyprawy. Chłopiec ma nadzieję, że dowie się skąd pochodzi i kim naprawdę jest. Ogromne fale wzburzonego morza wyrzucą ich na brzeg krainy, w której rządzi cesarz Ping Pong. Okazuje się, że władca bardzo potrzebuje pomocy dwójki przyjaciół, bowiem groźni piraci porwali jego piękną córkę – księżniczkę Li Si. Bohaterowie ruszają na ratunek. Przed nimi krainy pełne smoków, wulkanów i niebezpieczeństw, których nie spodziewa się nawet największa wyobraźnia. Zaczyna się największa przygoda!

Zobacz również: Warner Bros. wskazał faworytów do roli Willy’ego Wonki

Reżyserem filmu jest Dennis Gansel (Mechanik: Konfrontacja, Nienasycone). Scenariusz napisali Dirk Ahner (Duszek głuptasek, 7 dni życia), Sebastian Niemann (Duszek głuptasek) i Andrew Birkin (Imię róży, Joanna d’Arc). W obsadzie znaleźli się: Solomon Gordon, Henning Baum, Shirley MacLaine (Sekretne życie Waltera Mitty, Walentynki, Czarownica, Czułe słówka), Annette Frier, Uwe Ochsenknecht.

Premiera filmu Kuba Guzik w polskich kinach już 29 czerwca.

Źródło: informacja prasowa / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?