AdvertisementKurier – ruszają zdjęcia do nowego filmu Pasikowskiego

We wtorek, 19 czerwca, w Warszawie padnie pierwszy klaps na planie filmu sensacyjno-szpiegowskiego Kurier. Jest to zapowiadana od 2016 roku produkcja inspirowana losami polskiego bohatera wojennego Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Podczas ogłaszania rozpoczęcia prac nad filmem opisywano, że Kurier ma opowiadać o kilkunastu dniach przed wybuchem Powstania, kiedy dowództwo Armii Krajowej rozważa wszystkie za i przeciw rozpoczęciu otwartej bitwy z Niemcami. W centrum ma być misja, jakiej podjął się Nowak-Jeziorański, która polegała na przedostaniu się z okupowanej Polski do Londynu, by przekazać informacje o walkach Armii Krajowej i dowiedzieć się czy Brytyjczycy udzielą pomocy dla walczącej Warszawy.

Zobacz również: Powstanie wysokobudżetowy remake Jacka Stronga. Reżyserem Paul Greengrass!

Na antenie radia RMF FM o Kurierze opowiedzieli niedawno Jan Ołdakowski, producent filmu i Dyrektor Muzeum Warszawskiego, oraz reżyser Władysław Pasikowski. Obydwaj wspominają, że spodziewać mamy się gatunkowej produkcji, która spełnia wymagania współczesnego kina.

Pasikowski Stroiński Pitbull

fot. foto Krzysztof Wiktor, Copyright ©Ent One Investments

Zobacz również: Pitbull. Ostatni pies podbił kina. Pasikowski z najlepszym wynikiem otwarcia w karierze

Premierę filmu zaplanowano na 27 września 2019 roku.

Źródło: rmf.24.pl  / ilustracja wprowadzenia: foto Krzysztof Wiktor, Copyright ©Ent One Investments

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?