Leonardo DiCaprio i Martin Scorsese złączą swoje siły w ekranizacji Czasu krwawego księżyca

Imperative Entertaiment zatrudniło Scorsese, by wyreżyserował adaptację książki Davida Granna – Czas krwawego księżyca. Książka jest w ścisłej czołówce bestsellerów New York Timesa. Główną gwiazdą produkcji ma być zdobywca Oscara – Leonardo DiCaprio.

Studio ma prawa do książki Czas krwawego księżyca od 2016 roku. DiCaprio i Scorsese szybko pokazali swoje zainteresowanie projektem i byli z nim związani również od 2016 roku. Do tak zacnego grana dołączy Eric Roth, który będzie pisał scenariusz. Oczekuje się, że współpraca DiCaprio i Scorsese skończy się ponownym sukcesem, jakim przykładowo cieszył się Wilk z Wall Street. Będzie to ich szósty wspólny projekt.

Scorsese nie potrafi ukryć ekscytacji na temat nowego projektu:

Kiedy miałem przyjemność przeczytać książkę Davida Granna, natychmiast zacząłem ją widzieć- ludzi i ich ustawienie oraz akcję- to był moment, kiedy wiedziałem, że muszę zrobić film na jej podstawie. Jestem również bardzo podekscytowany pracą z Leonardo DiCaprio i Ericiem Rothem, aby móc wprowadzić na ekrany kin tę niepokojącą amerykańską historię.

Fot. Materiały prasowe

Zobacz także: Nowy horror twórcy Dziedzictwo. Hereditary już w przyszłym roku!

Akcja powieści rozgrywa się w Oklahomie w roku 1920 i kręci się wokół mrożącej krew w żyłach historii zabójstwa Indian ze szczepu Osagów, którzy nazywani są najbogatszymi ludźmi w Ameryce, albowiem na terenie ich rezerwatu odkryto niezwykle pokaźne złoża ropy naftowej. Zagadkę ich śmierci próbuje rozwiązać nowo utworzone FBI,  które natrafia na ślad coraz to nowszych ponurych tajemnic.

Imperative Entertainment planuje rozpocząć produkcję Czas krwawego księżyca latem 2019 roku.

Źródło: variety.com/ Ilustracja wprowadzająca: Victoria Will/Invision/AP/REX/Shutterstock

Miłośniczka sportów- zwłaszcza piłki nożnej i żużla, ale wieczory wolę spędzić przy dobrej książce lub filmie. Jeśli mowa o filmach, to nie preferuję konkretnego gatunku. Film musi mieć w sobie to przysłowiowe "coś".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?