Lovecraft – twórcy Gry o tron wyprodukują powieść graficzną o mistrzu literatury grozy

Pomimo bardzo kontrowersyjnego finału słynnego serialu, showrunnerzy adaptacji prozy George’a R. R. Martina mają całkiem sporo do roboty.

Kolejnym projektem ma być Lovecraft, czyli filmowa wersja powieści graficznej autorstwa Hansa Rodionoffa od wytwórni Warner Bros. Scenariusz do produkcji napisać mają Phil Hay i Matt Manfredi.

Gra o tron lovecraft

Evan Agostini/Invision/AP/Shutterstock

Zobacz również: Gibbous: A Cthulhu Adventure – recenzja gry. Lovecraft na wesoło!

Album jest niezwykłą historią życia jednego z klasyków literatury grozy, Howarda Phillipsa Lovecrafta. Ten dziwak spędził większość swego życia w prowincjonalnym miasteczku, gdzie w samotności stworzył prawdziwą mitologię naszego świata. W schizofreniczny sposób wyjaśniała ona, iż ludzkość jest tylko mało znaczącą rasą, na którą czyhają przerażające kosmiczne zagrożenia. Autorzy komiksu postanowili wyjaśnić, skąd Lovecraft brał pomysły na swe dzieła – otóż z autopsji, gdyż od dzieciństwa spotykał się z potworami z innych światów…

Źródło: Deadine / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?