Makoto Shinkai z nowym filmem. Weathering With You w kinach w lipcu!

Znany japoński reżyser Makoto Shinkai (Twoje imięGarden of Words) zapowiedział premierę nowego projektu. Film pod tytułem Weathering With You trafi do japońskich kin 19 lipca 2019. Animacją zajmuje się studio CoMix Wave Films.

Pełen tytuł produkcji to Tenki no Ko: Weathering With You. Na razie ani reżyser, ani producent nie przybliżają fabuły, ale na Twitterze Shinkaia pojawiła się zdawkowa informacja. Twórca wspomina w niej, że będzie to film, który wywoła śmiech i łzy, a przy tym będzie opowiadał o protagonistach, którzy nie podążają za normami społecznymi. Główny bohater, licealista Hodaka, opuszcza swój dom na odizolowanej wyspie i przeprowadza się do Tokio, jednak błyskawicznie traci środki do życia. Ponownie żyje w izolacji i biedzie, ale w końcu znajduje pracę jako redaktor w podejrzanym magazynie okultystycznym. gdzieś w zakątku zatłoczonego miasta poznaje młodą kobietę, Hinę. Dziewczyna ma moc powstrzymywania deszczu i rozjaśniania nieba.

makoto shinkai

Źródło: Twitter, Anime News Network; ilustracja wprowadzenia: materiały promocyjne

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?