Małe Kobietki – Emma Watson zastępuje Emmę Stone

Małe zmiany w nadchodzącej ekranizacji Małe Kobietki w reżyserii Grety Gerwrig.

Jak donosi Variety, Emma Watson, którą doskonale pamiętamy z roli Hermiony Granger w filmach o Harrym Potterze lub z aktorskiej wersji Piękna i Bestia, właśnie dołączyła do obsady nowego filmu Grety Gerwrig. W ekranizacji książki Louisy May Alcott, zatytułowanej Małe Kobietki, aktorka zastąpi Emmę Stone, która z niewiadomych przyczyn odeszła z projektu. Watson wcieli się w Meg March.

Oprócz Watson w obsadzie znajdują się również: Saoirse Ronan (Lady Bird), Timothee Chalamet (Tamte dni, tamte noce), Florence Pugh (Upadające), Laura Dern (Twin Peaks) i James Norton (Linia życia).

Male Kobietki

Fot. Kadr z filmu Małe Kobietki z 1994 roku

Zobacz również: Wariat – pierwszy zwiastun filmu z Emmą Stone i Jonah Hillem!

Małe kobietki to opowieść o czterech siostrach z rodziny Marchów – Meg, Jo, Beth i Amy – które dojrzewają w cieniu wojny secesyjnej. Książka jest luźno inspirowana życiem autorki i jej trzema siostrami.

Oficjalny opis książki: Ameryka, lata sześćdziesiąte XIX wieku. W domostwie zwanym Orchard House od pokoleń mieszka rodzina Marchów. Pod nieobecność ojca walczącego w wojnie secesyjnej, opiekę nad czterema córkami sprawuje samodzielnie ich matka, Marmee. Marmee wyraźnie wyprzedza swoją epokę, wpajając dziewczynkom ideały wolności i namawiając je, by znalazły własną drogę w życiu.
Córki pani March – stateczna Meg, żywa jak iskra Jo, nieśmiała, uzdolniona muzycznie Beth i nieco przemądrzała Amy – starają się, jak mogą, by urozmaicić swoje naznaczone ciągłym brakiem pieniędzy życie, chociaż boleśnie odczuwają nieobecność ojca. Bez względu na to, czy układają plan zabawy czy zawiązują tajne stowarzyszenie, dosłownie wszystkich zarażają swoim entuzjazmem. Poddaje mu się nawet Laurie, samotny chłopiec z sąsiedniego domu, oraz jego tajemniczy, bogaty dziadek.

Zdjęcia do filmu mają ruszyć w przyszłym miesiącu. Premiera zaplanowana jest na Grudzień 2019 roku.

Źródło: Variety / Ilustracja wprowadzenia: Getty Images

Redaktor

Miłośniczka kina nowej przygody, komedii i filmów gangsterskich. Zakochana w miłosnej trylogii Linklatera, La La Land, Ostatnim Mohikaninie, Szklanej pułapce i Drive. Najlepsze seriale? Przyjaciele, Młody Papież, The Wire, Buffy.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?