Mank – Gary Oldman na nowym zdjęciu z filmu Finchera

Najpewniej już w październiku dojdzie do premiery być może najciekawszej produkcji filmowej Netfliksa. Na razie dostaliśmy kolejne zdjęcie, na którym znajduje się część obsady na czele z samym Oldmanem.

Mank jest swoistą biografią Hermana J. Mankiewicza, scenarzysty legendarnego Obywatela Kane’a – dla wielu najlepszego filmu w historii. Produkcja ma skupić się w głównej mierze na konflikcie rzeczonego twórcy z Orsonem Wellesem. W główną rolę wcieli się nie kto inny, jak Gary Oldman. Film ma się pojawić już tej jesieni. Poniżej pierwsze zdjęcia:

Fot. Empire

Reżyserem Mank został David Fincher, który z kolei zabrał ze sobą swoich nadwornych kompozytorów – Trenata Reznora i Atticus Rossa. W filmi wystąpią jeszcze m.in. Amanda Seyfried, Lily Collins, Charles Dance, Tuppence Middleton, Arliss Howard, Ferdinand Kingsley, Jamie McShane, Joseph Cross, Sam Troughton, Toby Leonard Moore, Tom Burke i Tom Pelphrey.

Źródło: Empire / Ilustracja wprowadzenia: Netflix

samsung

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?