Advertisement

Marry Popins powraca – są pierwsze recenzje! Czy film spełnia oczekiwania?

Wygląda na to, że tym razem kontynuacja zdołała udźwignąć ciężar pierwowzoru i sprostać oczekiwaniom wielu tysięcy fanów na całym świecie. Mary Poppins powraca zyskała całkiem sporo pozytywnych opinii podczas pierwszych pokazów. Poniżej znajdziecie kilka z nich.

Zobacz również: Znamy oficjalny tytuł serii o Scarlet Witch! Nie zabraknie w niej Visiona!

Niektóre kontynuacje starają się być wierne oryginałowi, powtarzając do znudzenia pierwotne koncepcje. Inne z kolei koniecznie próbują odciąć się od poprzedniczek, często tracąc ich magię, a co za tym idzie, cechy charakterystyczne dla całej serii. Mary Poppins powraca zdaje się sprawnie nawigować pomiędzy wiernością pierwowzorowi a własną oryginalnością. Być może dużą rolę odegrała w tym Emily Blunt, która postanowiła nie sięgać ponownie po klasyka podczas przygotowywania się do roli.

A więc film według licznych opinii jest pokrzepiający, magiczny, pełen nieskrępowanej radości oraz zachowuje klimat pierwowzoru, kreując pozytywną i przyjemną atmosferę. Nie brakuje tutaj nostalgii, która z pewnością pojawi się u fanów oryginału, lecz sequel stanowi również zupełnie nową, odrębną opowieść, dla kolejnego pokolenia. Oczywiście są też nieliczne negatywne opinie, twierdzące, że nic nie może równać się z klasyką. Niemniej większość twierdzi, iż Emily Blunt dokonała niemożliwego – stworzyła godną pierwowzoru kontynuację.

Źródło: Screen Rant / Ilustracja wprowadzenia – Disney

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?