Matrix 4 oficjalnie! Keanu Reeves powraca do roli Neo

To już pewne – powstanie kolejna część kultowego filmu Matrix! Za scenariusz i reżyserię odpowie Lana Wachowski. W rolach głównych powrócą Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss.

Już od kilku miesięcy słyszymy plotki na temat nowego Matrixa, ale dopiero teraz dostaliśmy oficjalne potwierdzenie, że Warner Bros wraz z Village Roadshow Pictures wyprodukują film i będą zajmować się jego dystrybucją. Informację tę przekazał przewodniczący grupy Warner Bros Pictures – Toby Emmerich:

Nie możemy być bardziej podekscytowani ponownym wejściem do Matrixa razem z Laną. Lana jest prawdziwą wizjonerką – wyjątkową i oryginalną, kreatywną twórczynią filmową. Jesteśmy zachwyceni, że pisze, reżyseruje i produkuje ten nowy rozdział we wszechświecie „Matrixa”.

Nad produkcją będzie czuwać doświadczona twórczyni – Lana Wachowski. Zajmie się nie tylko napisaniem scenariusza, ale i usiądzie na stołku reżysera oraz będzie odpowiadać za całą produkcję. Tak informację skomentowała sama Lana Wachowski:

Wiele pomysłów, które Lilly i Ja odkryłyśmy 20 lat temu na temat naszej rzeczywistości, jest teraz jeszcze bardziej aktualnych. Bardzo się cieszę, że te postacie wróciły do mojego życia i jestem wdzięczna za kolejną szansę pracy z moimi genialnymi przyjaciółmi.

 

Kadr z filmu Matrix

Fot. Materiały prasowe

Poza Laną nad scenariuszem będą pracować także Aleksandar Hemon oraz David Mitchell. Fabuła filmu oraz obsada póki co pozostają tajemnicą. Jednak wbrew początkowym plotkom, w najnowszej części ponownie zobaczymy Keanu Reevesa w roli Neo oraz Carrie-Anne Moss jako Trinity. Nie wiadomo co z Morfeuszem, którego wcześniej grał Laurence Fishburne. Variety spekuluje jednak, że studio Warner Bros może zaangażować kogoś młodszego. Zdjęcia do Matrixa 4 mają ruszyć na początku 2020 roku, jednak nie ujawniono daty premiery.

Zobacz także: Keanu Reeves jako Namor? Tak mógłby wyglądać!

Przypominamy, że pierwszy Matrix miał premierę 20 lat temu i w 1999 roku zdobył m.in. cztery Oscary oraz cztery nagrody BAFTA. Z okazji tej rocznicy film powróci do wybranych kin i widzowie od 30 sierpnia będą mogli zobaczyć odświeżoną wersję. Łącznie powstały trzy części: Matrix, Matrix: Reaktywacja i Matrix: Rewolucje, które zarobiły w sumie ponad 1,6 miliarda dolarów. Co więcej, trylogia sióstr Wachowskich okazała się jedną z najbardziej wpływowych w historii kina. Wiele z zastosowanych w niej rozwiązań bardzo szybko zostało skopiowanych i wykorzystanych przez innych twórców.

Źródło: Variety/ Hollywood Reporter/ Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Pasjonat nowych technologii, gadżeciarz, maniak seriali i fan Marvela oraz Star Wars. Bez słuchawek nigdzie się nie ruszam. Cenię dobre RPG-i i gry akcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?