Advertisement

Mel Gibson reżyserem remake’u Dzikiej Bandy

Mel Gibson będzie reżyserem, scenarzystą oraz producentem wykonawczym remake’u słynnego westernu Dzika Banda. Film powstanie dla studia Warner Bros.

Oryginał Dzikiej Bandy w reżyserii Sama Peckinpaha trafił do kin w 1969 roku, wywołując burzę kontrowersji. Uznano go wówczas za jeden z najbrutalniejszych filmów historii kina. Akcja rozgrywa się w 1913 roku na granicy między Meksykiem a USA. Pike Bishop i jego banda specjalizują się w okradaniu pociągów i budynków kolei. Podczas jednej z akcji bohaterowie  wpadają w zasadzkę zastawioną przez łowców nagród pod dowództwem dawnego kompana Bishopa, Thorntona, któremu właściciele kolei załatwili przepustkę z więzienia. Wybucha strzelanina, w której wyniku giną niewinni ludzie. Thornton zawiera układ: albo w ciągu 30 dni schwyta Bishopa i resztę jego bandy, albo czeka go powrót do więzienia.

Dzikiej Bandy

Fot. Variety

Zobacz również: Scenariusz finału 1. sezonu Wiedźmina gotowy! Showrunnerka wraca na Twittera!

Nad nową wersją Dzikiej Bandy prace trwają już od ośmiu lat. Początkowo za kamerą miał stanąć Tony Scott (Niepowstrzymany), prace nad całym projektem przerwała tragiczna śmierć samobójcza reżysera w 2012 roku.

Gibson ostatnimi czasy nakręcił Przełęcz Ocalonych. Widowisko wojenne z 2016 roku zdobyło dwa Oscary (za najlepszy montaż i dźwięk), a także zarobiło na całym świecie ponad 170 milionów dolarów.

Źródło: Deadline / Ilustracja wprowadzenia: Deadline

Stały współpracownik

Fan kina komiksowego, popkultury ogólnie oraz Realu Madryt.
Nie pogardzę dobrą książką, zwłaszcza jeśli chodzi o literaturę kryminalistyczną.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?