Metro 2033 doczeka się ekranizacji!

Metro to seria książek Dmitrija Głuchowskiego oraz cykl gier na ich podstawie. Teraz według facebookowego fanpage’a autora możemy czekać też na wersję filmową.

Metro to cykl, który cieszy się ogromną popularnością. Oprócz głównego cyklu Dmitrija Głuchowskiego, napisano wiele pobocznych opowieści z uniwersum. Powstały także trzy części gry komputerowej na podstawie powieści. Ostatnią z nich było Metro: Exodus wydane w tym roku. Fanpage autora sugeruje jednak, że do gier i książek dołączy teraz również film. Nie wiadomo na razie wiele, ale Głuchowski podzielił się prostą grafiką, na której jest nawet data premiery. Jest to 1 stycznia 2022 roku.

Opublikowany przez Dmitry Glukhovsky Piątek, 23 sierpnia 2019

Zobacz również: Metro Exodus – recenzja postapokaliptycznej rewelacji

Metro to cykl książek dziejących się w postapokaliptycznej Moskwie. W wyniku wojny nuklearnej większość ludzkości zginęła, a przeżyli tylko nieliczni schronieni w tunelach metra radzieckiej stolicy. Głównym bohaterem jest Artem, który mieszkając w tunelach już lata po zagładzie musi zmierzyć się z zagrożeniem ze strony mutantów.

Źródło: facebook.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Uzależniony od powtarzania Władcy Pierścieni i Johna Wicka, pochłonięty przez Marvela, w wiecznym oczekiwaniu na nowy film Finchera, a do tego opętany przez F1.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?