Michael Keaton gwiazdą filmu King of the Jungle

Michael Keaton (Birdman) kolejny raz zagra w filmie opartym na prawdziwej i niezwykłej historii. Aktor został gwiazdą planowanego od paru lat filmu King of the Jungle.

Keaton zastąpił Johnny’ego Deppa, który pierwotnie był obsadzony w roli głównej produkcji. Za reżyserię odpowiadają Glenn Ficarra i John Requa.

Bazę wyjściową scenariusza stanowi artykuł magazynu „Wired” pod tytułem „John McAfee’s Last Stand”. Bohaterem publikacji jest John McAfee, multimilioner i twórca znanego programu antywirusowego McAfee. Mężczyzna wykorzystał bogactwo do założenia w środkowoamerykańskiej dżungli własnego królestwa podobnego do tego, które w „Jądrze ciemności” stworzył pogrążony w szaleństwie pułkownik Kurtz. Z czasem McAfee zaczął coraz bardziej przypominać bohatera książki Josepha Conrada.

Keaton

Fot. Deadline

Zobacz również: Kler został właśnie największym hitem kinowym XXI wieku w Polsce

W obsadzie filmu znajduje się również Seth Rogen. Zagra on dziennikarza magazynu „Wired”, który ma przeprowadzić wywiad z głównym bohaterem. Zamiast tego daje mu się przekabacić i zostaje wciągnięty w paranoiczny świat milionera.

Źródło: Deadline/Ilustracja wprowadzenia: Variety

Stały współpracownik

Fan kina komiksowego, popkultury ogólnie oraz Realu Madryt.
Nie pogardzę dobrą książką, zwłaszcza jeśli chodzi o literaturę kryminalistyczną.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?