Michał Koterski i Marcela Leszczak znów razem na planie. Premiera filmu „Syn” już dzisiaj

Znany z takich produkcji jak „Dzień Świra”, „7 uczuć” czy wchodzącej na ekrany „39 i pół tygodnia” Michał Koterski wciela się w postać nauczyciela angielskiego, którego życiem kieruje lęk. W roli jego partnerki ponownie Marcela Leszczak.

Głównym bohaterem filmu jest nauczyciel angielskiego żyjący w ciągłym, nadmiernym napięciu lękowo-stresowym, które wynika w dużej mierze z uwarunkowań rodzinnych i jego relacji z ojcem. Harmonogram dnia, odgrywanej przez Michała Koterskiego postaci, jest dokładnie określony i powtarzalny, by zminimalizować wszelkie zaskoczenia. Pomocą w pokonaniu lęków głównego bohatera mają być rozwiązania inteligentnego domu FIBARO. Gdy już wydaje się, że bohaterowi udaje się osiągnąć spokój, życie szykuje dla niego niespodziankę.

– Cieszę się, że mogłem znów pracować na planie. To jest dla nas kolejne wyzwanie, kolejna wspólna przygoda i świetna zabawa – mówi Michał Koterski. – W ciągu życia człowiek boi się wielu rzeczy. Ta produkcja pokazuje to, co każdy z nas niejednokrotnie przeżywa. Strach o to, by nie być jak rodzice, by mieć spokój, żeby wszystko się udawało, by być bezpiecznym i nie martwić się o przyszłość i swój dom. Rzeczywiście stres związany z bezpieczeństwem domu potrafi zdominować życie. Właśnie niedawno skończyłem remont u siebie, więc wiem, co czuje każdy, kto przez to przechodził. To jest masa nerwów i obaw. Nawet po remoncie, czy coś się nie zniszczy, nie zaleje , albo czy nie okradną. Im więcej posiadasz, tym żyjesz w większym leku, żeby tego nie stracić – dodaje Koterski.

Film został wyprodukowany przez producenta rozwiązań inteligentnego domu – markę FIBARO.

Stres i lęk są nieodzowną częścią ludzkiego życia. Te emocje obecne są w życiu wszystkich ludzi posiadających własne mieszkanie lub dom. W 2018 roku firma FIBARO przeprowadziła badania empiryczne, które dowiodły, że informacje na temat zagrożeń dotyczących miejsca zamieszkania (np. pożar, ulewa, włamanie) powodują u badanych reakcje stresowe. Jednakże wśród tych, którzy posiadają rozwiązania inteligentnego, domu były one znacznie mniejsze. To oznacza więc, że inteligentny dom pozwala zmniejszyć stres[1]. Projekt nosił nazwę „Homo Smartus” i został nagrodzony w konkursie organizowanym przez Związek Firm Public Relations Brązowym Spinaczem w kategorii: PR Produktu.

FIBARO postawiło na stworzenie takiej produkcji, w której najważniejsza jest wciągająca fabuła, a pojawiające się w niej inteligentne rozwiązania jedynie wspierają historię i sprawiają, że wydarzenia nabierają dodatkowego tempa.

Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor prowadzący

Redaktor prowadzący dział nowe technologie.

Kontakt:
admin@moviesroom.pl
530 313 100

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?