Mike Mignola zdradza, że reboot Hellboya będzie bardziej mroczny i mniej superbohaterski

Widzowie niezaznajomieni z komiksowym pierwowzorem najpewniej kojarzą tego czerwonego pana ze spiłowanymi rogami z dwóch filmów Guillermo del Toro. To produkcja, której nie można odmówić pewnego uroku, kreatywnej ręki twórcy Labiryntu Fauna i oczywiście świetnej roli Rona Pearlmana. Jednak nie da się ukryć, że na dłuższą metę była to mocno uładzona wersja komiksu. Reboot z kolei jest zapowiadany jako wierniejsze podejście. Wspominał już o tym nowy odtwórca roli tytułowej David Harbour – teraz potwierdza to sam twórca postaci, Mike Mignola.

Mignola zapewnia, że w przeciwieństwie do współczesnej tendencji, teraz będzie znacznie mniejszy nacisk na superbohaterską akcję, a więcej na esencję grozy zawartej w historii:

Staramy się stworzyć coś zupełnie innego. Praktycznie w żadnym stopniu Hellboy nie miał przypominać innych filmów superhero. A w dobie coraz większej ilości filmów czy to od Marvela, czy DC Hellboy nigdy nim tak naprawdę nie był – nawet w wydaniu [Guillermo] del Toro. Dużo jest teraz „wielkich drużyn gości w kostiumach biegających w kółko, by uratować świat przed wielkim kosmicznym zagrożeniem…”. Wierzę, że nasz nowy film będzie jeszcze bardziej odbiegał od regularnych superbohaterskich pozycji.

Idea przewodnia jest taka, żeby stworzyć film z jak najmniejszym pierwiastkiem superbohaterskim, wyeliminować elementy superhero w jeszcze większym stopniu niż to było u del Toro. Ta produkcja ma się skupiać mocniej na folklorze, mitologii czy horrorze, a nie wielkich drużyn idących na wojnę z czymkolwiek, co ich tam ich zaczepi.

komiks Mike'a Mignoli

Fot. Materiały prasowe

Zobacz również: Legion samobójców 2 – aktor z Gotham napisze scenariusz wraz z reżyserem Wojownika!

A więc wygląda na to, że fani komiksów Mignoli będą mieli swoje święto. I przy okazji wreszcie wytworzy się jakaś trwała nisza związana z tymi klimatami.

Fabuła rebootu Hellboya wciąż pozostaje zagadką, choć w przeszłości poznaliśmy oficjalny opis produkcji, z którego wynika, iż Hellboy wybierze się do Anglii, gdzie zmierzy się z Nimuą – żoną Merlina i Królową Krwi. Ich bitwa przyniesie koniec świata, czyli los, który nasz bohater spróbuje odwrócić. Całość zostanie ponadto utrzymana w ścisłej wierności komiksowi The Dark Horse z 1993 roku, którego autorem jest Mike Mignola.

Reżyserem będzie Neil Marshall, a oprócz Harboura w tytułowej roli zagrają m.in.: Ian McShane jako Professor Broom, Sasha Lane jako Alice Monaghan, Penelope Mitchell jako Ganeida, Daniel Dae Kim jako Benjamin Daimio, Sophie Okonedo jako Lady Hatton, Brian Gleeson jako Merlin oraz Alistair Petrie jako Lord Adam Glaren.

Premiera odbyć się ma 11 stycznia 2019 roku

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?