Advertisement

Miłość i Miłosierdzie – zaprezentowano zdjęcia z filmu o św. Faustynie

Miłość i Miłosierdzie to polski dramat religijny, który przedstawi historię świętej Faustyny. Kino Świat udostępniło oficjalną galerię zdjęć z filmu.

W roli głównej zobaczymy Kamilę Kamińską – nagrodzoną za najlepszy debiut aktorski na festiwalu filmowym w Gdyni gwiazdę hitów Najlepszy i telenoweli Zakochani po uszy. W filmie Miłość i Miłosierdzie wystąpili również: Macieja Małysa, Janusz Chabior oraz Piotr Cyrwus. Reżyserem i scenarzystą jest Michał Kondrat – twórca m.in.  produkcji Dwie Korony poświęconej historii o. Maksymiliana Kolbe. Film wyprodukowały: Fundacja Filmowa im. św. Maksymiliana Kolbe oraz TVP.

Zobacz również: 365 dni – powstanie ekranizacja polskiej odpowiedzi na 50 Twarzy Greya

Miłość i Miłosierdzie faustyna film

fot. Aleksandra Kamińska

Pełny opis filmu brzmi następująco:  Spokojne i przepełnione wiarą życie siostry Faustyny Kowalskiej zmienia się pewnego dnia nieodwracalnie. Oczom zakonnicy ukazuje się bowiem Jezus Chrystus, który zleca jej misję głoszenia prawdy o Jego Miłosierdziu i przygotowania świata na jego ostateczne przyjście. Zadanie to wydaje się niemożliwe do zrealizowania, ale siostra Faustyna zrobi wszystko, aby je wypełnić. Na światło dzienne wychodzą kolejne dowody na to, że zakonnica naprawdę widywała Jezusa. Po przeprowadzeniu badań naukowych, okazuje się, że podobizna Chrystusa widoczna na obrazie namalowanym według jej wskazówek jest identyczna z rysami twarzy i sylwetką uwiecznionymi na całunie turyńskim. Działalność polskiej zakonnicy daje początek kultowi Bożego Miłosierdzia, który czczony jest przez setki milionów osób na wszystkich kontynentach świata. Niezwykłe spotkanie siostry Faustyny i Jezusa zostało potwierdzone przez wielu papieży, w tym Jana Pawła II, który 30 kwietnia 2000 roku oficjalnie uznał ją za świętą i ustanowił święto Bożego Miłosierdzia, którego w wizjach siostry Faustyny domagał się sam Jezus.

Miłość i Miłosierdzie trafi do kin 29 marca. Za dystrybucję w kinach odpowiada firma Kino Świat.

miłość i miłosierdzie chabior

fot. Aleksandra Kamińska

Miłość i MIłosierdzie Kamila Kamińska

fot. Aleksandra Kamińska

Miłość i Miłosierdzie Kamińska św Faustyna

fot. Aleksandra Kamińska

MIłość i Miłosierdzie film 2019

fot. Aleksandra Kamińska

Miłość i Miłosierdzie św Faustyna Kamila Kamińska

fot. Aleksandra Kamińska

MIlość i MIłosierdzie film kino 2019

fot. Aleksandra Kamińska

Kamila Kamińska święa Faustyna film

fot. Aleksandra Kamińska

św Faustyna film 2019 Kamila Kamińska

fot. Bastek Czernek

Czy chodzisz do kin studyjnych?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Źródło: Kino Świat / ilustracja wprowadzenia: fot. Aleksandra Kamińska

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?