Misja: na Księżyc! Premiera Pierwszego Człowieka w Cinema City, IMAX® i 4DX®

„Pierwszy człowiek” w reżyserii Damiena Chazelle’a to zapowiadana od dawna ekranizacja słynnej księżycowej misji NASA. Film będzie można oglądać na panoramicznym ekranie w IMAX® gwarantującym filmowe doświadczenia przekraczające granice wyobraźni oraz w 4DX® technologii pozwalającej na maksymalne kinowe przeżycie. Oba formaty zapewnią pełnię filmowych przeżyć niedostępnych w żadnym innym kinie. Premiera „Pierwszego Człowieka” odbędzie się w piątek, 19 października. Bilety są dostępne w kasach kin oraz na stronie https://www.cinema-city.pl/filmy/pierwszy-człowiek.

Na fali sukcesu „La La Land”, obrazu nagrodzonego sześcioma Oscarami, Damien Chazelle i Ryan Gosling ponownie łączą siły, by opowiedzieć o historycznej misji NASA, dzięki której na Księżycu po raz pierwszy wylądował człowiek. Film przedstawia życie Neila Armstronga w latach 1961-1969, widziane z perspektywy słynnego astronauty. „Pierwszy człowiek” to poruszająca historia trudu, wyrzeczeń i poświęcenia, które wiązały się z jedną z najniebezpieczniejszych misji w dziejach ludzkości. Inspiracją była bestsellerowa biografia Neila Armstronga autorstwa Jamesa R. Hansena.

„Pierwszy człowiek” miał swoją światową premierę na Festiwalu Filmowym w Wenecji w sierpniu 2018 roku. Spotkał się z dużym uznaniem krytyków, którzy szczególnie docenili grę aktorską, zdjęcia, realizację dźwięku oraz reżyserię. Film wymieniany jest jako jeden z głównych kandydatów do przyszłorocznych Nagród Akademii. Czy słusznie? Można będzie się przekonać od 19 października. „Pierwszy Człowiek” to z pewnością jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów pokazywanych w technologii IMAX®. Spektakularne zdjęcia, zapierające dech w piersiach obrazy, nowatorskie rozwiązania realizacyjne dzięki którym, według krytyków, poczucie klaustrofobii jeszcze nigdy w kinie nie było tak realistyczne. Jeden z najważniejszych filmów tego roku od 19 października w Cinema City!

Film wyreżyserował Damien Chazelle, najmłodszy w historii laureat Oscara w kategorii najlepszy reżyser. Otrzymał ją za światowy hit „La La Land” z Emmą Stone i Ryanem Goslingiem w rolach głównych.

W kinach Cinema City film będzie można zobaczyć w technologii IMAX®, co pozwoli obejrzeć misję kosmiczną w absolutnie najlepszej jakości na panoramicznym ekranie z krystalicznie czystym obrazem.IMAX® to także cyfrowy system dźwiękowy dopasowany indywidualnie do każdej sali, umożliwiający emisję dźwięku do miejsca, w którym nawet nie ma głośnika!

Źróło: info prasowe / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Redaktor

W kinie szuka pozycji, która przebije Pulp Fiction, w telewizji - Breaking Bad oraz Rodzinę Soprano, w świecie gier - serie Bioshock oraz God of War.
Kontakt: d.dudek@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?