Mission: Impossible 7 – sprawa wysadzenia mostu w Pilchowicach wyjaśniona

Dość długo otrzymywaliśmy skrawki informacji o domniemanej akcji ekipy siódmej odsłony Mission: Impossible, mającej zakończyć się zniszczeniem zabytkowego mostu w Pilchowicach.

Sprawa została tak bardzo nagłośniona, że głos zabrał sam Christopher McQuarrie. Reżyser zamieścił specjalne oświadczenie na łamach Empire. Stwierdził tam kategorycznie, że nie mieli zamiaru wysadzać 111-letniego polskiego zabytku. W planach było stworzenie sekwencji nad zbiornikiem wodnym, na potencjalnym moście, który miał i tak zostać zniszczony. Część osób z Polski miała się odnieść entuzjastycznie do tego pomysłu, mówiąc nawet o możliwej pomocy w znalezieniu takiego miejsca, promując przy tym turystykę. Dewastowanie zabytków kultury nigdy nie miało wchodzić w grę. Tego typu szkodliwe plotki rzekomo podsycała osoba, która nagabywała ekipę w mediach społecznościowych, a następnie przedstawiała kłamliwe informacje. McQuarrie nie zdradził jednak jego tożsamości.

Fallout

kadr z filmu Mission: Impossible – Fallout

Zobacz również: Powstanie film dokumentalny o Quebofinade!

Mission: Impossible – Fallout, ostatniej jak dotąd części serii, główni bohaterowie serii stają na starcie wyścigu z nieubłaganie płynącym czasem, kiedy jedno z ich zadań kończy się kompletną porażką. Czy i tym razem Hunt wraz ze swoją ekipą uratuje świat przed kolejnym zagrożeniem?

Nowa, niemożliwa misja zgotowana dla  przez wytwórnie Paramount Pictures i Skydance pozwoli widzom na ponownie spotkanie z charyzmatycznym agentem, Ethanem Huntem i jego całą, godną zaufania ekipą. Czekacie na powrót tych pewnych siebie śmiałków? Obecnie obsada filmu składa się z następujących osób: coraz starszy, lecz ciągle młody duchem Tom Cruise, Rebecca Ferguson, Ving Rhames, Simon Pegg, Sean Harris i Alec Baldwin – w dobrze znanych sympatykom serii rolach, a także Angela Bassett, Vanessa Kirby i Henry Cavill, którzy są zupełnie nowymi twarzami w tej wieloletniej sadze. W Polsce premiera miała miejsce 10 sierpnia ubiegłego roku.

Źródło: Gazeta Wyborcza / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?