Mulan – kina i VOD podzielą się premierą filmu!

Wieści dość niespodziewane i z pewnością stanowią pewien ważny przełom.

Jak dotąd Disney szedł w zaparte z zamiarem wysłania Mulan do kin. Wygląda jednak na to, że wskutek ciągłych komplikacji postanowiono dość drastycznie zmienić strategię. Otóż dla tych krajów, w których Disney+ już zawitał, superprodukcja nie pojawi się w kinach i wskoczy od razu na platformę. Co z kolei jest niezłą informacją dla chociażby Polski, jako że wejście usługi nadal jest niepewne. Czy będzie stanowiło to przełom dla przyszłych produkcji? Czas pokaże.

Fot. kadr z filmu Mulan

Zobacz również: Ratched – pierwszy zwiastun serialu o pielęgniarce z Lotu nad kukułczym gniazdem!

Mulan to część ambitnego planu wytwórni Disney, zakładającego odświeżenie wszystkich najbardziej popularnych bajek giganta. Wśród realizowanych obecnie projektów znajdują się następujące adaptacje live action. Nowa wersja ma zostać pozbawiona smoka Muszu czy musicalowych elementów, tworząc bardziej historyczną atmosferę niż kultowa animacja.

Lauren Hynek, Rick Jaffa, Amanda Silver i Elizabeth Martin sporządzili scenariusz do omawianego widowiska, które aktualnie kręci  Niki Caro. Za jego produkcje odpowiedzialni są z kolei Chris Bender, Jason Reed i Jake Weiner.
Źródło: Variety / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?