Na noże – szykujcie się na sequel!

W ubiegłym roku Rian Johnson sprezentował nam jeden z najlepszych kryminałów ostatnich lat. Dzięki niemu wielu widzów mających do niego żal za Ostatniego Jedi puściło w niepamięć kontrowersyjny obraz z uniwersum Gwiezdnych Wojen. I wygląda na to, że możemy mieć dla nich wszystkich dobre wieści.

Na noże co prawda zakończyły intrygę z filmu z 2019 roku, wydawało się zatem, że na tym raczej wszystko się skończy. Tymczasem planowana jest kontynuacja, która ma skupić się już tylko i wyłącznie na osobie granego przez Daniela Craiga detektywa Benoita Blanca. Jak poinformował producent, sam aktor jest już po wstępnych rozmowach i chętnie wystąpi kolejny raz w tej roli.

Przypominamy, że Craig powoli kończy już swoją przygodę z kreacją Jamesa Bonda. Nie czas umierać ma być wreszcie jego finalnym filmem z tej franczyzy i tym razem nie zanosi się na to, żeby zmienił swoją decyzję (jak miało to miejsce przy okazji premiery Spectre). Jak widać, kreacja ta ugruntowała wreszcie jego pozycję w Hollywood i na dłuższy czas zapewniła angaż do kolejnych produkcji. W końcu pomiędzy graniem Agenta Jej Królewskiej Mości widzieliśmy go chociażby w dobrze przyjętej Dziewczynie z tatuażem. A jeżeli sequel filmu Johnsona będzie na podobnym poziomie, co pierwsza część, Daniel Craig może wykreować kolejną kinową indywidualność, którą widzowie podziwiać będą przez kolejne lata.

Knives Out Na noże

Kadr z filmu Na noże / fot. materiały prasowe

Zobacz również: Najlepsze kryminały 2019 roku! Ranking aktualizowany!

Na noże jest swojego rodzaju hołdem dla Agathy Christie we współczesnej historii o morderstwie, gdzie wszyscy są potencjalnymi winnymi. Kiedy uznany pisarz (Christopher Plummer) zostaje znaleziony martwy w swoje 85. urodziny, do zbadania tej sprawy przydzielono detektywa Benoit Blanca (Daniel Craig). Badając sprawę wśród dysfunkcyjnej rodziny denata i jego oddanej służby, Blanc stara się odkryć prawdę.

W filmie występują m.in. Daniel Craig, Chris Evans, Ana De Armas, Jamie Lee Curtis, Toni Collette, Don Johnson, Michael Shannon, LaKeith Stanfield, Katherine Langford, Noah Segan, Edi Patterson, Riki Lindhome, Jaeden Martell i Christopher Plummer. Rian Johnson będzie zarówno reżyserem, jak i scenarzystą produkcji. Premiera odbyła się 27 listopada.

Źródło: The Hollywood Reporter / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?