Najbardziej kasowy film wszech czasów – Avengers: Koniec gry już na Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD!

„Avengers: Koniec gry” to dwudziesty drugi film ze świata Marvel Cinematic Universe, tworzonego od ponad dekady filmowego uniwersum, w którym spotykają się najpopularniejsi komiksowi superbohaterowie Marvela. To również najbardziej dochodowa produkcja filmowa w historii kina, która zarobiła ponad 2,79 mld dolarów. Superprodukcja, w której główne role grają Robert Downey Jr., Chris Evans, Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Don Cheadle, Paul Rudd, Brie Larson jest już dostępna na Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD!

23 dni po tym jak Thanos (Josh Brolin) użył Rękawicy Nieskończoności aby wymazać połowę istot żywych ze wszechświata (wydarzenia opowiedziane w filmie „Avengers: Wojna bez granic”), Kapitan Marvel (Brie Larson) ratuje dryfujących bezradnie w kosmosie Iron Mana (Robert Downey Jr.) i Nebulę (Karen Gillen), sprowadzając ich na Ziemię. Wspólnie z pozostałymi Avengersami: Hulkiem (Mark Ruffalo), Kapitanem Ameryką (Chris Evans), Thorem (Chris Hemsworth), Czarną Wdową (Scarlett Johansson), Jamesem Rhodesem (Don Cheadle) i Rocketem (Bradley Cooper) ruszają w pościg za Thanosem. Superbohaterowie mają nadzieję, że przy pomocy jego Rękawicy Nieskończoności będą w stanie cofnąć apokalipsę wywołaną przez Szalonego Tytana. Niestety z przerażeniem odkrywają, że Thanos zniszczył Rękawicę.

Avengers

kadr z filmu Avengers: Koniec gry

Pięć lat później Ant-Manowi (Paul Rudd) udaje się wydostać z Wymiaru Kwantowego, gdzie został uwięziony po tym jak Thanos użył Rękawicy Nieskończoności (wydarzenia opowiedziane w filmie „Ant-Man i Osa”). Z zaskoczenia odkrywa, że w Wymiarze Kwantowym czas płynie znacznie wolniej i podczas gdy na świecie minęło pięć lat on sam spędził w nim jedynie… pięć godzin. To podsuwa mu pomysł wykorzystania Wymiaru Kwantowego do podróży w czasie i powstrzymania Thanosa przed wywołaniem zagłady. W sercach superbohaterów ponownie pojawia się nadzieja, jednak czy po tak długiej przerwie są jeszcze w stanie się zjednoczyć i uratować wszechświat?

kadr z filmu Avengers: Koniec gry

„Avengers: Koniec gry” to największa i najbardziej skomplikowana filmowa opowieść o superbohaterach w historii kina. Film choć jest bezpośrednią kontynuacją produkcji „Avengers: Wojna bez granic” (2018) fabularnie nawiązuje również do wszystkich wcześniejszych produkcji ze świata MCU czyli: „Avengers” (2012), trylogii „Iron Man” (2008, 2010, 2013), „Incredible Hulk” (2008), serii „Thor” („Thor” (2011), „Thor: Mroczny świat” (2013), „Thor: Ragnarok” (2017)), cyklu o Kapitanie Ameryce („Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie” (2011), „Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz” (2014), „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów” (2016)), serii „Strażnicy Galaktyki” („Strażnicy Galaktyki” (2014), „Strażnicy Galaktyki 2” (2017)), cyklu „Ant-Man” („Ant-Man” (2015), „Ant-Man i Osa” (2018)), „Doktor Strange” (2016), „Czarna Pantera” (2018), „Kapitan Marvel” (2019) oraz do filmu o przygodach Spider-Mana pt. „Spider-Man: Homecoming”.

Prace na planie superprodukcji „Avengers: Koniec gry” rozpoczęły się 23 stycznia 2017 roku w Pinewood Atlanta Studios w stanie Georgia. Zdjęcia do filmu były realizowane równolegle ze zdjęciami do obrazu „Avengers: Wojna bez granic” i trwały aż do 14 lipca 2017 roku. Większość zdjęć powstawała w USA, ale ekipa pracowała również w Szkocji i Wielkiej Brytanii. „Avengers: Wojna bez granic” oraz „Avengers: Koniec gry” są jednymi z pierwszych hollywoodzkich filmów w całości zrealizowanych w formacie IMAX. Efekty specjalne do obu filmów powstały w sumie w kilkunastu różnych specjalistycznych studiach takich jak: Industrial Light & Magic, Framestore, Method Studios, Weta Digital, DNEG, Cinesite, Digital Domain, Rise, Lola VFX, Perception, Cantina Creative, Capital T, Technicolor VFX i Territory Studio.

Avengers

Marvel Studios

Oczekiwania wobec filmu były ogromne. Disney przygotował dla niego najdroższą w swojej historii kampanię marketingową, której wartość specjaliści oszacowali na 200 milionów dolarów (dla porównania budżet na promocje „Avengers: Wojny bez granic” wyniósł „tylko” 150 milionów dolarów).

Pierwszy zwiastun filmu pojawił się w serwisie YouTube 7 grudnia 2018 roku i w ciągu 24 godzin został odtworzony 289 milionów razy stając się najchętniej oglądanym zwiastunem filmowym w historii serwisu.

Uroczysta premiera superprodukcji „Avengers: Koniec gry” odbyła się 22 kwietnia 2019 roku w Los Angeles. Na ekrany światowych kin obraz trafił 25 kwietnia. W ciągu pierwszego weekendu wyświetlania obraz wygenerował w notowaniach box office wynik na poziomie 357 milionów dolarów. 20 lipca, podczas specjalnej konferencji zorganizowanej w czasie konwentu Comic-Con International w San Diego, Kevin Feige – prezes Marvel Studios, ogłosił, że „Avengers: Koniec gry” pokonał „Avatara” Jamesa Camerona w wyścigu o tytuł najbardziej dochodowej produkcji w historii kina.

DODATKI SPECJALNE W WYDANIACH BLU-RAY:

  • Reportaże: Wspomnienie o Stanie Lee, Początek wszystkiego: casting Roberta Downeya Jr., Człowiek spoza czasu: Kapitan Ameryka, Czarna Wdowa: za wszelką cenę, Bracia Russo: jak powstawał „Koniec gry”, Kobiety MCU, Brat Thor
  • Gagi
  • Sceny niewykorzystane
  • Komentarz Audio

Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?