Neill Blomkamp wyreżyseruje sequel RoboCopa!

Portal Deadline informuje, że twórca Dystryktu 9 i Chappie, czyli Neill Blomkamp, wyreżyseruje dla wytwórni MGM sequel RoboCopa zatytułowany RoboCop Returns.

Ed Neumeier i Michael Miner – scenarzyści pierwszego RoboCopa – będą odpowiednio producentem i producentem wykonawczym. Natomiast Justin Rhodes, twórca historii szóstej odsłony Terminatora, przerobi skrypt, który lata temu został stworzony na potrzeby planowanego, acz niezrealizowanego sequela przygód wyjątkowego funkcjonariusza. Film miałby opowiadać o powrocie Robocopa do miasta Detroit ogarniętego anarchią.

W rozmowie z portalem Deadline, Blomkamp podzielił się swoimi przemyśleniami dotyczącymi pierwszego RoboCopa:

Pierwszy RoboCop zrobił na mnie duży wrażenie, gdy byłem dzieckiem. Uwielbiałem go wtedy i teraz pozostaje dla mnie klasykiem z gatunku sci-fi końca XX wieku z ukrytym znaczeniem. Na szczęście, możemy zbliżyć się do tego w nadchodzącym sequelu. To jest mój cel. Wszystko, co doświadczyłem jako dziecko, uległo ewolucji. Przede wszystkim konsumpcjonizm, materializm, reaganomika, to były aspekty związane z USA w latach 80. W miarę, jak stawałem się starszy, najgłośniej zaczął przemawiać do mnie temat tożsamości i jego poszukiwania. Dopóki jest tam element ludzki, dobra historia może być osadzona w dowolnej linii czasowej i nie jest ona zamknięta w określonych ramach. […] Najfajniesze w RoboCopie jest to, że podobnie jak w westernach, dramatach czy filmach sci-fi, czynnik ludzki pozostaje bardzo ważny w dobrze opowiedzianej historii. Przyciąga mnie poszukiwanie utraconej tożsamości, odebranej przez ludzi, którzy na niej korzystają i obserwują jego wspomnienia skacząc po konkretnych wydarzeniach. To jest przejmujące. Bardzo cieszy mnie również okazja ponownej współpracy z Justinem Rhodesem. Uwzględnił wspaniałe elementy w sequelu osadzonym w świecie Paula Verhoevena (twórca pierwszego RoboCopa – przyp. autora. To film, który chciałbym zobaczyć.

Źródło: Bloody Disgusting / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Orion Pictures

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?