Nie otwieraj oczu – tak miały wyglądać potwory z filmu Netflixa

W thrillerze science fiction Nie otwieraj oczu głównym przeciwnikiem bohaterów są monstra, na które nie można patrzeć, gdyż przynosi to śmierć. Chociaż stworzono ich pełny wygląd na potrzeby filmu, to twórcy produkcji zdecydowali się ostatecznie nie pokazywać ich na ekranie. Teraz ujawniono ich wizerunek.

Wizerunek potworów poznaliśmy dzięki publikacji w mediach społecznościowych dokonanej przez Howarda Bergera, współwłaściciela firmy KNB EFX Group, której zlecono stworzenie kreatur. W usuniętym już wpisie Amerykanin żałował, że tyle trudu poszło na marne, lecz przyjął ze zrozumieniem decyzję usunięcia ich dla dobra filmu.

Nie otwieraj oczu (oryg. Bird Box) opowiada o tajemniczej sile dziesiątkującej ludzkość. W tym świecie nic nie jest pewne oprócz tego, że każdy, kto to zobaczy, zginie. Malorie, walcząc o przetrwanie dla siebie i dwójki swoich dzieci, rzuca wyzwanie temu, co nieznane, pragnąc odnaleźć miłość i nadzieję. Po latach życia w ukryciu postanawia przenieść się do miejsca, w którym ona i jej bliscy będą bezpieczni. Jednak aby wydostać się z sideł mrocznej siły, uciekinierzy muszą przetrwać dwudniową wyprawę po niebezpiecznej rzece — w dodatku z zasłoniętymi oczami.

Zobacz również: Nie otwieraj oczu – recenzja thrillera z Sandrą Bullock

W rolach głównych występują Sandra Bullock, Sarah Paulson oraz John Malkovich. Za reżyserię odpowiada Susanne Bier.

Nie otwieraj oczu trafił na Netflix 21 grudnia.

Ilustracja wprowadzenia: Netflix

Redaktor

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rn5 pisze:

Jedyne sensowne wyjście dla filmu który mówi o istotach na widok których się zabijasz to niepokazywanie ich. Dziwię się że zlecono komukolwiek na ich wizualizację. Każda byłaby niewiarygodna.

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?