„Nie zajmujemy się krytyką wiary” – Robert Więckiewicz o filmie Kler

W sieci pojawił się nowy materiał promujący film Wojciecha Smarzowskiego Kler. Jest to nagranie, w którym o produkcji i kontrowersjach z nią związanych wypowiada się Robert Więckiewicz. Zobaczyć w nim można również nowe, niepublikowane wcześniej sceny.

W filmie Robert Więckiewicz otrzymał jedną z głównych ról. Aktor wciela się w rolę księdza Trybusa – proboszcza wiejskiej parafii, który ma romans z jedną z parafianek.

Zobacz również: Posłanka PiS zablokuje w kinach Kler Smarzowskiego?

Kler na ekrany polskich kin trafi 28 września.  Film został okrzyknięty jednym z najważniejszych wydarzeń zakończonego niedawno Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W trakcie imprezy uhonorowano go prestiżowymi wyróżnieniami Nagrodą Dziennikarzy i Nagrodą Publiczności, otrzymał także Nagrodę Specjalną za „podjęcie ważnego społecznie tematu” oraz Nagrodę za scenografię.

Źródło: youtube.com / ilustracja wprowadzenia: fot. Bartosz Mrozowski

Redaktor

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?