Niemiecki Burger King spoileruje klientom Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie!

To prawdopodobnie jeden z najdziwniejszych pomysłów na kampanię marketingową w historii. Niemiecki Burger King oferuje darmowe Whoopery… pod warunkiem, że klient wysłucha spoilerów z finału sagi Skywalkerów.

Spoilery, które oferuje fast foodowa restauracja, opierają się na przeciekach dostarczonych przez jednego z użytkowników Reddita. Oczywiście, są to na chwilę obecną jedynie spekulacje, ale patrząc na historię tego typu przecieków, zazwyczaj sprawdzają się one w bardzo dużym stopniu. Mając na uwadze unikanie oficjalnych nazw w spocie Burger Kinga oraz partnerstwo McDonaldsa przy Epizodzie IX, nie ma mowy o kontrolowanych (i potencjalnie fałszywych) przeciekach za zgodą Disneya. Z drugiej strony, użytkownicy aplikacji potwierdzają użycie imion bohaterów czy nazw takich jak Jedi lub Star Wars – czy Burger King ryzykowałby więc pozew ze strony Disneya?

Uwaga! Filmik, choć w języku niemieckim, zawiera potencjalne spoilery z Gwiezdne Wojny Epizod IX. Także pod filmikiem znajdziecie opis rzeczonego przecieku, który może okazać się prawdziwy.

Zobacz również: Star Wars Battlefront II – Edycja Świąteczna już w sprzedaży!

Tu zaczynają się spoilery z przecieków z forum Star Wars Leaks

Niemiecki Burger King w powyższym filmiku nie używa oficjalnych nazw ze świata Gwiezdnych Wojen. Tak więc dla przykładu Rey to młoda dama miecza, a Kylo to młody złoczyńca. Wedle przecieków użytkownika JediPaxis, powielonych w reklamówce Burger Kinga, dowiadujemy się m.in. że Rey to wnuczka Palpatine’a, Kylo wraca na jasną stronę mocy ale umiera, a Hux zostaje stracony za pomoc naszym bohaterom.

Zastępca Redaktora Naczelnego

Początkujący scenarzysta, zapalony publicysta i sfiksowany popkulturowiec.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?