Nietykalni otrzymają kolejny remake

Francuski hit otrzymał już swój amerykański remake, ale teraz czas na bardziej egzotyczny kierunek. Tym razem nową wersją filmu Nietykalni zajmą się twórcy z Egiptu i Arabii Saudyjskiej.

Oryginał w reżyserii Oliviera Nakache i Érica Toledano opowiadał historię sparaliżowanego milionera, który do opieki nad sobą zatrudnia młodego chłopaka z przedmieść. W filmie oprócz klasycznych motywów feel-good movie dobrze działała również wyraźna różnica pomiędzy grupami społecznymi z jakich wywodzili się bohaterowie. W wersji egipsko-saudyjskiej możemy jednak liczyć na zmienioną wersję fabuły. Musi ona zostać dostosowana do warunków jakie panują w wymienionych krajach. To właśnie między innymi w tym największą zaletę widzi Hisham Alghanim, dyrektor firmy Front Row, będącej dystrybutorem produkcji.

To może być pierwsza koprodukcja pomiędzy Egiptem a Arabią Saudyjską, która opowie uniwersalną historię łącząc dwie całkowicie inne kultury.

Fot. kadr z filmu Spragnieni Życia

Zobacz również: The Gentlemen – Matthew McConaughey i Charlie Hunnam w pierwszym zwiastunie gangsterskiego filmu Guya Ritchiego!

Nietykalni to film, który przerobiono już na rynek hiszpański, indyjski oraz amerykański. Wersja z ostatniego z wymienionych państw to Spragnieni Życia, która jest najgłośniejszym z remake’ów. Kolejna wersja hitu ma szansę podbić rynek bliskiego wschodu i Egiptu. Nie wiemy jednak kto będzie reżyserem filmu, ani jacy aktorzy będą w niego zaangażowani.

Źródło: hollywoodreporter.com / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Nietykalni

Uzależniony od powtarzania Władcy Pierścieni i Johna Wicka, pochłonięty przez Marvela, w wiecznym oczekiwaniu na nowy film Finchera, a do tego opętany przez F1.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Adrian pisze:

A już myślałem, że kobiety postanowiły mieć swoją własną wersję. W końcu to było takie na czasie.

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?