Advertisement

Niewykorzystany skrypt Obcego 3 przerobiony na słuchowisko radiowe

W związku  z 40. rocznicą uniwersum Obcego, postanowiono wypuścić słuchowisko radiowe stworzone na podstawie niewykorzystanego skryptu, który stworzył William Gibson.

William Gibson, uważany za „ojca cyberpunku”, przygotował w 1987 roku skrypt do trzeciej odsłony Obcego. Głównymi bohaterami byli w nim Hicks i Bishop, a akcja rozgrywała się w większości na stacji Anchorpoint. Ripley była w śpiączce, natomiast Newt wysłano na Ziemię. Walka toczyła się z Unią Ludzi Progresywnych, którzy dążyli do zdobycia tytułowego obcego. Materiału ostatecznie nie zrealizowano, ale jego treść pojawiła się w sieci. Wykorzystał ją Dirk Maggs, który wyreżyserował radiowe słuchowisko, a jego krótki opis można przeczytać poniżej:

Historia rozpoczyna się od Sulaco zmierzającej na planetę LV-426. Na pokładzie wojskowego okrętu znajdują się zahibernowani członkowie załogi: Ripley, Hicks, Newt oraz Bishop. Po pewnym czasie, rozlega się alarm i okazuje się, że bohaterowie nie nie podróżują już sami…

W słuchowisku radiowym, opartym na scenariuszu Williama Gibsona, będziemy mogli usłyszeć Michaela Biehna. Przemówi on głosem Kaprala Dwayne’a Hicksa, którego zagrał w filmie Obcy – decydujące starcie, a także androida Bishopa. Premiera materiału została zapowiedziana na 30 maja br. Poniżej krótki teaser:

Źródło: ComicBookMovie.com / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fan pisze:

Fan chyba powinien wiedzieć, że Biehn grał w 2 a nie 3 obcym… No chyba, chodzi o trupa z napisów początkowych… 😉

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?