(Nie)znajomi liderem box-office w polskich kinach

Entuzjastycznie przyjęty przez krytyków (100% pozytywnych recenzji na mediakrytyk.pl) film (Nie)znajomi, trafił do szerokiej dystrybucji 27 września i po pierwszym weekendzie zajmuje 1. miejsce w polskim box office, z łączną frekwencją ponad 132 000 widzów.

Tym samym (Nie)znajomi w reżyserii Tadeusza Śliwy przyciągnęli do kin w pierwszy weekend większą widownię niż łączna widownia wchodzących niedawno na ekrany dwóch superprodukcji historycznych – Piłsudski Michała Rosy i Legiony Dariusza Gajewskiego. Łączny wynik z weekendów otwarcia obu tytułów wynosi 93 000 widzów.

Zobacz również: (Nie)znajomi – recenzja polskiej wersji włoskiego hitu! (44. FPFF)

W tej chwili niemal pewne jest, że wyreżyserowany przez Tadeusza Śliwę remake międzynarodowego hitu Dobrze się kłamie z miłym towarzystwie, chwalony w recenzjach za umiejętne zaadaptowanie historii na polskie realia, już w pierwszym tygodniu wyświetlania osiągnie lepszy wynik frekwencyjny niż włoski pierwowzór, który przez cały okres obecności na ekranach zgromadził 160 000 widzów.

(NIE)ZNAJOMI, © Fot Jaroslaw Sosinski / MIMIKRA,

(NIE)ZNAJOMI, © Fot Jaroslaw Sosinski / MIMIKRA,

(Nie)znajomi to film o grupie przyjaciół, która decyduje się zagrać w trakcie kolacji w niewinną grę. Do zakończenia spotkania wszyscy muszą ujawniać wiadomości przychodzące na ich telefony, a rozmowy mają odbywać się w trybie głośnomówiącym. Jak możemy się spodziewać, ten przyjemny wieczór wywróci ich świat do góry nogami.

Zobacz również: Boże Ciało ma szansę powalczyć o Oscara! Najnowszy film Jana Komasy polskim kandydatem do Nagród Akademii

W głównych rolach występują: Tomasz Kot, Maja Ostaszewska, Aleksandra Domańska, Michał Żurawski, Kasia Smutniak, Łukasz Simlat oraz Wojtek Żołądkowicz. Film wyreżyserował Tadeusz Śliwa. Autorami adaptacji scenariusza są Katarzyna Sarnowska oraz Tadeusz Śliwa.

Dystrybutorem (Nie)znajomych jest Dystrybucja Mówi Serwis, przy współpracy z firmą Bad Stork.

Źródło: informacja prasowa / ilustracja wprowadzenia: © Fot Jaroslaw Sosinski / MIMIKRA

Redaktor

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rafał pisze:

Wow! Czyli śmiało możemy mówić o sukcesie filmu. Bardzo mnie to cieszy, bo to naprawdę dobra produkcja. Oby więcej takich.

pucia pisze:

Zauroczył mnie ten film totalnie. Muszę złapać oddech, ale na pewno obejrzę ponownie.

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?