Nowe oświadczenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kina, teatry i inne ośrodki kulturalne zamknięte na dłużej

Niestety, ale problem koronawirusa nie wydaje się zanikać, pojawiają się też z tego tytułu komunikaty, które choć nie powinny nikogo dziwić, na pewno nie są powodem do radości…

Jako że od kilku dni w naszym kraju ogłoszono stan epidemii, niedługo potem Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło przedłużenie ograniczenia działalności takich instytucji jak kina, teatry, muzea czy biblioteki na czas nieokreślony.

Zobacz również: Harvey Weinstein ze zdiagnozowanym koronawirusem

Nie jesteśmy zatem w stanie powiedzieć, kiedy ta kwestia się zmieni. Chiny – u których to rozporządzenie weszło w życie pod koniec stycznia – dopiero teraz maja planować otwarcia, musimy się w takim wypadku nastawić na dość długi czas oczekiwania.

Źródło: Twitter / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe: Shutterstock

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?