Nowi mutanci i nowa data premiery… kolejna

Nowi mutanci i nowa data premiery. Spin-off popularnego uniwersum osadzonego w świecie X-Men, być może, już niebawem ujrzy światło dzienne. Film, którego reżyserem jest Josh Boone, to produkcja stworzona w wyniku porozumienia Twentieth Century Fox z Marvel Entertainment. Data premiery tegoż filmu przekładana była kilka razy i myślę, że właśnie temu zawdzięcza on swój rozgłos.

Nowa data premieryKogo to dziwi? Spekulowano, że Disney (obecny właściciel 20th Century Fox) postanowi zredukować straty i udostępni tytuł na Disney+ lub innej platformie VOD. Jednakże tak się nie stało. Producenci postanowili zastosować taktykę „gra na czas”.

Początkowo światową datą wydania miał być 13 kwiecień 2018 roku. Później jednak studio zmieniało zdanie i tak oto film przekładano czterokrotnie. Najpierw premierę przesunięto na 22 lutego 2019 r., następnie 2 sierpnia tego samego roku. Bez większego zaskoczenia fani przyjęli informację o kolejnej zmianie, tym razem na 3 kwietnia 2020 roku (premiera nie odbyła się z uwagi na zamknięcie kin z powodu COVID-19), a ostatecznie studio poinformowało fanów, że mogą spodziewać się premiery filmu w dniu 28 sierpnia 2020 r.

Światowe media dość sceptycznie podchodzą do tego tytułu, twierdząc, że nie ma on szans powtórzenia sukcesu serii X-Men.

Fabuła skupia się wokół piątki młodych mutantów, którzy odkrywają swoje niezwykłe umiejętności. Trzymani w zamknięciu postanawiają podjąć próbę ucieczki, ale utrudnia im to walka o samych siebie.

W obsadzie znalazły się takie gwiazdy jak: Maisie Williams (z serialu Gra o tron) grająca Wolfsbane, Anya Taylor-Joy ( z filmu Split) występująca jako Magik, Charlie Heaton (z serialu Stranger Things) wcielający się w Cannonballa, Henry Zaga jako Sunspot, Blu Hunt jako Mirage i Alice Braga jako Dr. Cecilia Reyes.

Źródło: collider.com

Redaktor prowadzący działu "Z ostatniej chwili"

Pisarz z zamiłowania, dziennikarz z pasji, fanatyk filmu i literatury. W międzyczasie poza pisaniem oddaje się szlachetnej sztuce muzyki.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?