Nowy Kapitan Ameryka w filmach Marvela będzie Afroamerykaninem lub kobietą?

Chris Evans żegna się z rolą Stevena Rogersa, superbohatera ubierającego kostium Kapitana Ameryki. Nie musi to jednak oznaczać końca istnienia postaci w kolejnych fazach MCU. Nowe światło na poszukiwania nowego odtwórcy roli rzucił niedawno Frank Grillo, czyli filmowy Crossbones.

Aktor pojawił się u Larry’ego Kinga i został zapytany w wywiadzie o sytuację z Kapitanem Ameryką. Grillo zdradził zakulisowe plotki, iż tarczę po Rogersie może przejąć bohater czarnoskóry lub kobieta.

Nie wiem kto będzie następnym Kapitanem Ameryką, ale krążą pogłoski, że Kapitan może być Afroamerykaninem. Może być kobietą. Zastanawiają się. 

Do tej pory wydawało się, że nowym Kapitanem zostanie ulubieniec fanów Bucky Barnes-Zimowy żołnierz (Sebastian Stan). Jednak po wypowiedzi Grillo na faworyta wyrasta Sam Wilson (Falcon), w którego wciela się Anthony Mackie, a więc inna postać, która w komiksach przywdziała miano Kapitana Ameryki.

Kto wie, może producenci dojdą do wniosku, by połączyć oba pomysły i na ekranie w tej roli pojawi się czarnoskóra kobieta, co zdarzyło się w komiksach, gdy Kapitanem Ameryką była Danielle Cage, córka Luke’a Cage’a i Jessiki Jones.

Sam Wilson Captain America

fot. Marvel

Zobacz również: Avengers 4 – trwa casting na dublerkę pośladków Scarlett Johansson

Najprawdopodobniej ostatnim filmem, w którym zobaczymy Chrisa Evansa w roli Steve’a Rogersa będzie Avengers 4. Data polskiej premiery opartej na komiksach Marvela superprodukcji jest zapowiedziana na 25 kwietnia 2019 roku.

Źródło: youtube.com/LarryKing „Could Captain America be a woman or a person of color?”/ ilustracja wprowadzenia: Marvel

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?