the old guard background Advertisement

Nowy rodzaj szturmowca Najwyższego Porządku w Epizodzie IX?

Strona Making Star Wars informuje, że w Epizodzie IX Gwiezdnych wojen możemy spodziewać się nowego rodzaju szturmowca, którego nie pokazano nam wcześniej w uniwersum.

Zdaniem redaktorów portalu w Epizodzie IX ma pojawić się elitarny szturmowiec Najwyższego Porządku określany mianem Red Dead Trooper. Opisano go jako „szturmowca z czerwoną zbroją i czarnymi paskami na niej”. Przy czym, wspomniano również, że są to „bardzo wczesne pogłoski”. Twórcy projektując wygląd szturmowca „mogli posłużyć się też niewykorzystanym projektem ukazującym Erika Vonrega z serialu Gwiezdne wojny: Ruch Oporu„. Making Star Wars podsumowuje również swoje doniesienia dosyć ciekawą informacją:

Żołnierz ten nie jest szturmowcem Najwyższego Porządku pomalowanym na czerwono, zwłaszcza, że jego hełm jest zupełnie inny. Jak na ironię, podobno może on pilotować, ale jest przy tym także kimś w rodzaju Death Trooperów (ukazanych m.in. w Łotrze 1 – przyp. autora). Nie możemy potwierdzić też obecność w filmie tylko jednego żołnierza tego typu.

Erik Vonreg, źródło: Materiały prasowe Disneya

Zobacz również: Gwiezdne Wojny Epizod IX osadzone rok po wydarzeniach z Ostatniego Jedi?

W filmie Gwiezdne Wojny Epizod IX ponownie zobaczymy: Daisy Ridley, Adama Drivera, Johna Boyegę, Oscara Isaaca, Lupitę Nyong’o, Domhnalla Gleesona, Kelly Marie Tran, Joonasa Suotamo i Billie Lourd. Ujrzymy również: Marka Hamilla, Carrie Fisher, Anthony’ego Danielsa oraz Billy’ego Dee Williamsa, który ponowie wcieli się w postać Lando Calrissiana. Nowymi twarzami będą: Naomi Ackie (Doctor Who), Richard E. Grant (Hudson Hawk) oraz Keri Russell (Amerykanie).

Premiera filmu Gwiezdne Wojny Epizod IX zaplanowana jest na 20 grudnia 2019 roku.

Źródło: ComicBook.com / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Disneya

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?