O metabolizmie Kapitana Ameryki, wiedzy o multiwersum Iron Mana i nie tylko – pojawiła się nowa książka z ciekawostkami z MCU

W USA opublikowano bardzo ciekawą książkę poświęconą ciekawostkom z filmowego świata Marvela – Wakanda Files.

Publikacja poruszy wiele interesujących faktów. Na przykład to, że Kapitan Ameryka był w stanie wytrzymać 70 lat hibernacji dzięki nieprawdopodobnemu metabolizmowi, pozwalającemu spalić 8000 kalorii dziennie samym wypoczynkiem. Albo to, że Tony Stark zdecydował się na sprezentowanie Spider-Manowi kostium Iron Spider już po walce w Berlinie w Civil War. Wakanda Files zawiera dość szczegółowe opisy budowy stroju – od umocnionych elementów ekwipunku Parkera aż po zupełnie nowe, w tym system podtrzymywania życia, dzięki któremu w Infinity War mógł bez większych problemów oddychać w przestrzeni kosmicznej. Co więcej, Iron Man zdawał sobie sprawę z istnienia multiwersumjeszcze przed Time Heist w Endgame. Wiemy to dzięki korespondencji z Bruce’em Bannerem, w którym pisał mu o swoich spostrzeżeniach związanych z pętlą czasową na bazie modelu mechaniki kwantowej Davida Deutscha.

Robert Downey Jr.

kadr z filmu Avengers: Wojna bez granic

Cóż, pozostaje mieć nadzieję, że książka za jakiś czas dotrze do naszego kraju.

Źródło: comicbook.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?