Advertisement

Odnajdę cię – polska odpowiedź na Uprowadzoną? Oto pierwsze zdjęcia z filmu!

Odnajdę cię (tytuł roboczy Justa) to historia policjantki, która uwikłana w pogoń za mordercą, sama staje się celem jego wyrachowanych ataków. Film opisywany jest jako pozycja dla miłośników skandynawskich kryminałów oraz sympatyków kina akcji z Liamem Neesonem. W sieci zaprezentowano pierwsze zdjęcia promujące rodzimy thriller sensacyjny.

Odnajdę cię Ewa Kaim

fot. Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych

Odnajdę cię jest debiutem fabularnym cenionej dokumentalistki Beaty Dzianowicz, której Latawce otrzymały Nagrodę Specjalną Tygodnia Krytyki na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno. Za zdjęcia do produkcji odpowiada światowej sławy operator, Jacek Petrycki – laureat Konkursu Filmów Polskich Camerimage. W obsadzie filmu, w rolach głównych wystąpili: nominowana do Polskiej Nagrody Filmowej – Orzeł –  Ewa Kaim oraz Dariusz Chojnacki, Mirosław Haniszewski, Michał ŻurawskiPiotr Stramowski. Film znalazł się w Konkursie Głównym tegorocznego festiwalu Młodzi i Film.

Zobacz również: Wywiad z Michałem Żurawskim – gwiazdą serialu Kruk. Szepty słychać po zmroku i dubbingowym Lando Calrissianem!

Odnajdę cię film 2018

fot. Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych

Opis dystrybutora: Trwa policyjna obława na żołnierza (Dariusz Chojnacki), który ma na sumieniu niemal wszystkich członków swojego oddziału. Przestępcę udaje się zwabić w pułapkę, ale doświadczona policjantka Justa (Ewa Kaim) popełnia prosty błąd i ścigany wymyka się obławie. W konsekwencji uchybień, kobieta zostaje wysłana na przymusowy urlop. Ambicja dyktuje jej jednak inne rozwiązanie. Zamiast zająć się narastającymi problemami we własnej rodzinie, porzuca wszystko i wraca do miasteczka swojego dzieciństwa, gdzie dorastał również jej przeciwnik. Podczas gdy Justa szuka tropów, mogących doprowadzić ją do kryjówki przestępcy, on sam dociera do jej bliskich i porywa córkę policjantki – Lenę. Postawiona pod ścianą, szantażowana kobieta, by odzyskać swoje życie i uratować dziecko, będzie musiała popełnić przestępstwo, wystawiając na śmierć Grzegorza (Piotr Stramowski) – ostatniego ocalałego z oddziału przestępcy. Próbując wybrnąć z sytuacji, policjantka rozpoczynie morderczą grę z prześladowcą. Stawką w zaciętym pojedynku na spryt i intelekt będzie życie jej ukochanej córki.

Zobacz również: Piotr Stramowski jest zadowolony z łatki aktora Patryka Vegi i komentuje krytykę reżysera

Producencentami filmu są Polski Instytut Sztuki Filmowej, Silesia Film, Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (WFDiF). Za dystrybucję kinową odpowiada Kino Świat.

Film trafi do repertuaru polskich kin 3 sierpnia.

Źródło: informacja prasowa / ilustracja wprowadzenia: Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?