Oficer i szpieg Polańskiego z pięcioma nominacjami we Francji

Pomimo powracających zarzutów i kontrowersji związanych z Polańskim, jego twórczość nadal cieszy się powodzeniem. Oficer i szpieg otrzymał aż pięć nominacji do nagród Braci Lumiere.

Nowy film polskiego reżysera został nominowany do nagród dla najlepszego filmu, aktora pierwszoplanowego oraz za reżyserię, scenariusz i scenografię. Oficer i szpieg ma już na koncie nagrodę zdobytą w Wenecji. Rywalizuje także w sześciu kategoriach Europejskiej Nagrody Filmowej. Dzieło Polańskiego okazuje się więc kolejnym dużym sukcesem. Nie jest to jednak tylko sukces krytyczny. Film święci triumfy także w kinach. Na rynku francuskim sprzedano już prawie milion biletów na seansy Oficera i szpiega.

Fot. kadr z filmu Oficer i szpieg

Zobacz również: Killers of the Flower Moon – zdjęcia do nowego filmu Scorsese w marcu 2020!

Oficer i szpieg przedstawia historię Alfreda Dreyfusa. Jest on francuskim kapitanem, który został niesłusznie oskarżony o szpiegostwo na rzecz Niemiec. Po jego stronie staje oficer kontrwywiadu Georges Picquart, który postanawia oczyścić jego dobre imię. Zadanie może jednak okazać się trudniejsze niż myślał.

Źródło: variety.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Uzależniony od powtarzania Władcy Pierścieni i Johna Wicka, pochłonięty przez Marvela, w wiecznym oczekiwaniu na nowy film Finchera, a do tego opętany przez F1.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?