Oficjalnie: James Gunn nie powróci jako reżyser Strażników Galaktyki!

Pomimo sprzeciwu fanów i listu otwartego obsady Strażników Galaktyki, Disney nie zmieni swojej decyzji – James Gunn nie powróci jako reżyser Guardians of the Galaxy vol. 3

James Gunn został zwolniony ze stanowiska reżysera trzeciej odsłony przygód Star-Lorda i spółki niecały miesiąc temu. Powodem takiej decyzji miało być upublicznienie przez konserwatywny portal The Daily Caller starych wpisów na Twitterze prowadzonym przez Jamesa GunnaW latach 2008-2009 miał on żartować na temat gwałtu, molestowania czy pedofilii.

Zobacz również: Netflix skończy z wypuszczaniem filmów z MCU. Captain Marvel jako pierwsze na platformie Disneya

Niedługo po tym zdarzeniu, w sieci pojawiła się petycja o przywrócenie Gunna. Obsada Strażników Galaktyki wystosowała list otwarty do Disneya, namawiając wytwórnię do ponownego zatrudnienia reżysera. Pomimo plotek, jakoby Marvel Studios również starało się interweniować w kwestii Gunna, studio Disney postanowiło podtrzymać swoją decyzję po spotkaniu reżysera z przewodniczącym Disneya, Alanem Hornem.

Gunn zajmował się pisaniem scenariusza Strażników Galaktyki Vol. 3, a zdjęcia do tego filmu miały rozpocząć się jesienią tego roku w Atlancie. Mówiono nawet o pojawieniu się obrazu w kinach w 2020 roku, jednak wytwórnia Marvel Studios nie potwierdziła tej informacji.

Źródło: Variety / Ilustracja wprowadzenia: howfrend.com

Zastępca Redaktora Naczelnego

Początkujący scenarzysta, zapalony publicysta i sfiksowany popkulturowiec.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?