the old guard background Advertisement

Oscar Isaac wyjaśnia znaczenie Ruchu Oporu w Epizodzie IX!

W wywiadzie udzielonym USA Today, Oscar Isaac – odtwórca roli Poe Damerona w Trylogii Sequeli Gwiezdnych wojen – opowiedział o znaczeniu Ruchu Oporu w Epizodzie IX.

Oscar Isaac wspomniał także o znaczeniu Ruchu Oporu w uniwersum Gwiezdnych wojen, a także jego statusie w Epizodzie IX. Opowiedział nawet, jak wygląda walka tej grupy z Najwyższym Porządkiem. Jego zdaniem istnieje podobieństwo między Ruchem Oporu, a siłami rewolucyjnymi znanymi z naszej historii, takimi jak przytoczeni przez niego uczestnicy Wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych czy partyzanci działający na Kubie w czasach Fidela Castro i Che Guevary:

Oni są partyzantami, którymi bliżej do walczących podczas Wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych (zwanej też rewolucją amerykańską – przyp. autora) czy bojowników na Kubie, żyjących w górach i schodzących z nich, by toczyć walk z „imperializmem” Stanów Zjednoczonych. Do pewnego stopnia jest to wojna na wyczerpanie.

Odtwórca roli Poe Damerona postrzega Gwiezdne wojny jako film wojenny, w którym Ruch Oporu składa się z żołnierzy, a sedno filmu jego zdaniem tkwi w skupieniu się na decyzjach podejmowanych przez generałów/protagonistów/Leię, Luke’a czy Hana:

Słyszycie opowieści z George’m Washingtonem jako generale, gdzie wielu zginęło w wyniku wydanych przez niego rozkazów. To jest jednak częścią przywództwa i mowa tu także o walce opierającej się na znalezieniu dobrej drogi umożliwiającej ruszenie dalej. To film wojenny. Reasumując, jest to obraz o wojownikach.

Zobacz również: Matt Smith z kluczową rolą w Epizodzie IX Gwiezdnych wojen!

Obsada Epizodu IX: Daisy Ridley (Rey), Adama Drivera (Kylo Ren), Johna Boyegę (Finn), Oscara Isaaca (Poe Dameron), Lupitę Nyong’o (Maz Kanata), Domhnalla Gleesona (Generał Hux), Kelly Marie Tran (Rose), Joonasaa Suotamo (Chewbacca), Marka Hamilla (Luke Skywalker), Anthony’ego Danielsa (C-3PO), Billie Lourd, Billy Dee Williams (Lando Calrissian), Keri Russell, Naomi Ackie i Richard E. Grant.

Scenarzystami Epizodu IX są J. J. Abrams i Chris Terrio (Liga sprawiedliwościArgo). Film, wyprodukowany m.in. przez Kathleen Kennedy, Michelle Rejwan i J. J. Abramsa będzie zwieńczeniem nowej trylogii ze świata Gwiezdnych Wojen, która rozpoczęła się z premierą Przebudzenia Mocy. Premiera filmu została zaplanowana na 20 grudnia 2019 roku.

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Disneya

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?