Oscarowy Joker z Joaquinem Phoenixem w roli głównej oraz animowane filmy DC w HBO GO

Dziewięć filmów animowanych DC, wyprodukowanych przez Warner Bros. Animation, trafi do serwisu HBO GO równocześnie z premierą oscarowego filmu „Joker”.

A oto pełna rozpiska:

Batman i Harley Quinn(Batman and Harley Quinn)

Trujący Bluszcz oraz Jason Woodrue (a.k.a. The Floronic Man) wyruszają z ekologiczną misją,aby ocalić planetę i, niestety, wyeliminować po drodze sporą część gatunku ludzkiego. Batman i Nightwing, chcącuratować ludzkość, zmuszeni są połączyć siły z Harley Quinn. Ta jest jednak nieprzewidywalna i nie można jej zaufać, co wystawia cierpliwość Batmana na poważną próbę.

Batman: Powrót Jokera(Batman Beyond: Return of the Joker)

Największy czarny charakter z przeszłości Batmana, wraca aby ponownie zagrozić nie tylko Bruce’owi Wayne’owi, ale i całemu Gotham City. Próbując rozszyfrować sekrety Jokera, następca Batmana – TerryMcGinnis, odkrywa największą tajemnicę  Zamaskowanego Krzyżowca. Dochodzi to tego, co wydarzyło się tej nocy, kiedy po raz ostatniwalczył z Jokerem. Kiedy Bruce Wayne nieomal ginie w jednym z ostatnich ataków Jokera, Batman przysięga pomścić swojego mentora i na zawsze powstrzymać Jokera.

Batman: Atak na Arkham(Batman: Assault On Arkham)

Rząd formujeLegion samobójcówskładający się z wyjątkowych złoczyńców izmusza ichdo włamania się do Azylu Arkham. Grupa ma wynieść stamtąd tajne informacje, które zostały wcześniej skradzione przezCzłowieka-Zagadkę.Wkrótce w sprawę zaangażowany zostaje Batman. Sprawy zaczynają przybierać jednak zły obrót, kiedy Harley Quinnuwalnia Jokera, który chce urzeczywistnić swój plan wysadzenia w powietrze nie tylko Azylu, ale przede wszystkim całego Gotham.

Batman: Hush

Adaptacja przełomowej klasycznej opowieści DC. Film koncentruje się na mrocznym, nowym złoczyńcy znanym jako Hush, który zrobi wszystko, aby dopaść Batmana. Jego celem jest nie tylko zniszczenie kariery obrońcy miasta zwalczającego przestępców, ale także życie osobiste Bruce’a Wayne’a, które i tak już zostało skomplikowane przez związek z SelinąKyle, znaną jako Kobieta-Kot.

Batman: Powrót Zamaskowanych Krzyżowców(Batman: Return Of The CapedCrusaders)

Batman i Robin wkraczają do akcji, gdyczworo największych złoczyńców – Pingwin, Joker, Człowiek-Zagadka i Kobieta-kot – znowu zaczyna zagrażać Gotham City. Niebezpieczna czwórka postanawia połączyć swoje siły talenty, aby opracować nikczemny spisek. W efekcie Dynamiczny Duet zmuszony zostaniedo podróży w przestrzeń kosmiczną (iz powrotem), aby udaremnić plany złoczyńców i przywrócić porządek w Gotham City.

Mroczny rycerz – Powrót | cz.1 oraz cz.2(Batman: The Dark Knight Returns Part 1 & Part 2)

Minęło wiele lat, odkąd Batman strzegł bezpieczeństwa Gotham City. Bruce Wayne prowadzi obecnie spokojne, wręcz nudne życie i walczy z kryzysem wieku średniego. Niespodziewanie jego zaangażowanie zaczyna być znowu potrzebne mieszkańcom miasta – w Gotham City pojawiają się niebezpieczni Mutanci. Mroczny Rycerz powraca, by wesprzeć mieszkańców w walce z przestępczą organizacją.

Batman: Zabójczy żart(Batman: The Killing Joke)

Film na podstawie uznanej powieści graficznej pod tym samym tytułem. Zabiera widza w podróż w głąb mrocznej psychiki Księcia Zbrodni – pokazuje go od jego skromnych początków jako walczącego o uznanie komika, aż po brzemienne w skutki spotkanie z Batmanem, które na zawsze zmienia życie ich obu. Kiedy wiele lat później, zaraz po ucieczce zAzylu Arkham, Joker obmyśla plan, dzięki któremu chce udowodnić, że jeden zły dzień każdego może doprowadzić do szaleństwa, obiera sobie za celkomisarza Gordona. Teraz to do Mrocznego Rycerza należy powstrzymanie Jokera i uratowanie jednego z najlepszych ludzi w Gotham City.

Legion samobójców: Piekielna misja (Suicide Squad: Hell To Pay)

„Task Force X” – tajny zespół stworzony przez AmandęWaller, którego członkami są Deadshot, BronzeTiger, Killer Frost, CaptainBoomerang, Harley Quinn orazCopperhead – zostaje wysłany z misją odzyskania mistycznego obiektu. Jest to tak potężny przedmiot, że wszyscy są gotowi zaryzykować własne życie, aby tylko go ukraść. Ale LegionSamobójców nie jest jedyną grupą złoczyńców, która chce go zdobyć. Trwa wyścig… i aby pozostać przy życiu, Legion musi wygrać.

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dobry film pisze:

Świetna wiadomość, uwielbiam animowane filmy sci-fi!

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?