Oscary 2019 – bez prowadzącego i z prezentacją tylko dwóch piosenek?

Kontrowersje związane z tegoroczną galą oscarową nie cichną.

Wciąż nie wiadomo kto przejmie rolę prowadzącego po Kevinie Harcie. Aktor został wyrzucony przez Akademię z powodu wpisów na Twitterze. Pojawiają się jednak informacje, iż gala oscarowa odbędzie się bez gospodarza i decyzja ta ma być ogłoszona już niedługo. Ponadto, w ramach walki z czasem trwania gali, wiadomo już od jakiegoś czasu, że część nagród zostanie przyznana w trakcie reklam. Variety dowiedziało się jeszcze o jednej, znaczącej zmianie.

Okrojony ma zostać bowiem segment muzyczny. Podczas ceremonii wykonane będą jedynie dwie z pięciu nominowanych piosenek – Shallow Narodzin Gwiazdy oraz All the stars Czarnej Pantery. Trzy pozostałe piosenki zostaną wyłącznie wspomniane podczas czytania nominacji. Akademia nie wydała jeszcze oficjalnego oświadczenia w tej sprawie, więc wciąż istnieje szansa, że to tylko plotki.

Zobacz również: Oscary 2019 – oto nominowani! Zimna Wojna z trzema nominacjami!

Rozdanie najbardziej prestiżowych nagród filmowych już od jakiegoś czasu przypomina żenujący festiwal wygłaszania politycznych poglądów niżeli imprezę, gdzie najważniejsze jest docenienie walorów dziesiątej muzy. Jeżeli Akademii Filmowej zależy na przyciągnięciu widzów, to może powinni odpuścić sobie nakręcanie polityki SJW, niżeli pozbawiania zwycięzców Oscarów ich pięciu minut na scenie.

Źródło: Variety / Ilustracja wprowadzenia: Pitchfork

Zastępca Redaktora Naczelnego

Początkujący scenarzysta, zapalony publicysta i sfiksowany popkulturowiec.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jakub79 pisze:

Cóż, zgadzam się, że rozdanie Oscarów od kilku lat jest… nudne, miałkie, przegadane, mało dowcipne, zaś talenty i zdolności aktorów pojawiających się na scenie ZUPEŁNIE nie wykorzystane… Pamięta ktoś jak na Oscarach Jack Palance robił pompki na 1 ręku? Albo jak były jakieś fajne taneczne show? Dlaczego, mając dostępnych tak wielu aktorów, ludzi filmu i innych artystów, nie mogą zrobić z Oscarów fajnego, kolorowego, ciekawego, zaskakującego show przez duże S i na miarę Hollywood??? Oglądam Oscary chyba od zawsze. Oczywiście tylko i wyłącznie na żywo! Biorę wolny poniedziałek w pracy, przygotowuje prowiant i do g. 6-7 nad ranem oglądam transmisje… Co roku z naiwną nadzieją, że coś ciekawego twórcy tej gali wymyślą… Od lat jest słabo, bardzo słabo! A taka szkoda!!! No coż – will see co będzie na Oscarach AD 2019…

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?