Oscary z nowymi równościowymi zasadami

Akademia Filmowa uznała za stosowne zareagować jak najszybciej na kontrowersje związane z tragicznymi wydarzeniami USA, poprzedzonymi śmiercią George’a Floyda.

Warto zaznaczyć, że większa część postanowień najprawdopodobniej nie ujrzy światła dziennego na przyszłorocznej gali Oscarów. Akademia wespół z Gildią Producentów planuje stworzyć specjalny zespół zadaniowy, którego działania miałyby pomóc w ustanowieniu bardziej inkluzywnych standardów w środowisku filmowym. Owe standardy mają mieć spore znaczenie w wybieraniu tego, co kwalifikuje się na nominacje do statuetek. Co więcej, ponownie pojawi się stała liczba dziesięciu nominacji w kategorii Najlepszy Film – zamiast obecnej liczby od pięciu do dziesięciu. Pojawi się także wiele paneli czy warsztatów, które mają być związane z walką z wszelkiego rodzaju uprzedzeniami i kwestią etniczności.

Fot. REUTERS/Carlo Allegri

Zobacz również: Tenet i Wonder Woman 1984 opóźnione! Nowe daty premier filmów Warner Bros.!

Póki co czeka nas najpewniej niewiele zmieniona 93. Gala wręczenia Oscarów, wyjściowo zaplanowana na 28 lutego 2021 roku, choć nie wiadomo, czy obecne okoliczności nie przerzucą tej daty.

Źródło: Deadline / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?