Parasite – co wiadomo o telewizyjnej wersji dla HBO?

Chyba większość z nas oczarowało się ubiegłorocznym południowokoreańskim hitem, ale raczej mało kto spodziewał się aż takiego, bezprecedensowego przecież sukcesu.

Z tej okazji warto pamiętać, że Parasite powstanie w specjalnej, serialowej wersji dla stacji HBO. Twórcą projektu ma być sam Bong Joon-ho, który może liczyć na wsparcie Adama McKaya, czyli twórcy m.in. Big Short. Możemy się spodziewać rzecz jasna scen mocno poszerzających kontekst, który znamy z macierzystej, filmowej wersji. 6-godzinny serial limitowany najprawdopodobniej będzie w języku angielskim. Nie ma informacji, czy ktokolwiek z obsady oscarowej produkcji pojawi się w serialu.

Kadr z filmu Parasite / fot. materiały prasowe

Kadr z filmu Parasite / fot. materiały prasowe

Zobacz również: Nalepsze filmy psychologiczne 2019 roku! Ranking aktualizowany!

Parasite to mistrzowska i trzymająca w napięciu opowieść, w której czworo ludzi bez przyszłości wpada na pomysł przekrętu doskonałego. Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie stworzą perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i zawalczą o siebie. Nawet, jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jeszcze dozwolone, a tym, co absolutnie zabronione.

Reżyserem Parasite jest Bong Joon-ho, który międzynarodową sławę zyskał po stworzeniu Snowpiercera czy Okji. W obsadzie produkcji znajdują się: Song Kang-ho, Lee Sun-kyun, Jo Yeo-jeong, Choi Woo-sik, Jang Hye-jin, Park So-dam.

Źródło: The Hollywood Reporter / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?