Advertisement

Parasite – Donald Trump krytykuje sensacyjnego zdobywcę najważniejszych Oscarów

Triumf filmu Bonga był oczywisty w kategorii film nieanglojęzyczny, jednak mało kto spodziewał się zdobycia najważniejszej Nagrody Akademii, zachwycając cały świat.

Nie każdy jednak przyłącza się do oklasków. Taki na przykład prezydent Stanów Zjednoczonych nie jest specjalnie zadowolony z wyboru Parasite.

Widzieliście, jak złe były tegoroczne Nagrody Akademii. A zwycięzcą został… film z Korei Południowej – drwił sobie Donald Trump, przemawiając do swoich wyborców w Colorado Springs.

 

O czym to, do cholery, było? Mamy wystarczająco dużo problemów z Koreą Południową w związku z handlem, a do tego dajemy im nagrodę najlepszego filmu roku? (…) czemu nie możemy nagrodzić czegoś w rodzaju Przeminęło z wiatrem czy Bulwar Zachodzącego Słońca? Jest mnóstwo świetnych filmów.

Trump przyznał również, że nawet nie wie, czy Parasite był dobry.

Amerykański dystrybutor szybko się odgryzł, odnosząc się do tego, że z oczywistych względów film był wyświetlany z w USA z napisami:

To zrozumiałe, nie potrafi czytać.

Zobacz również: Parasite – Mark Ruffalo w serialowej wersji od HBO?!

Parasite to mistrzowska i trzymająca w napięciu opowieść, w której czworo ludzi bez przyszłości wpada na pomysł przekrętu doskonałego. Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie stworzą perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i zawalczą o siebie. Nawet, jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jeszcze dozwolone, a tym, co absolutnie zabronione.

Twórcą wersji telewizyjnej dla HBO ma być sam Bong Joon-ho, który może liczyć na wsparcie Adama McKaya, czyli twórcy m.in. Big Short. Możemy się spodziewać rzecz jasna scen mocno poszerzających kontekst, który znamy z macierzystej, filmowej wersji. 6-godzinny serial limitowany najprawdopodobniej będzie w języku angielskim. Nie ma informacji, czy ktokolwiek z obsady oscarowej produkcji pojawi się w serialu.

Źródło: CNN / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?