Parasite – polski zwiastun tegorocznego zwycięzcy Złotej Palmy!

Koreański Parasite (kor. Gisaengchung) to najlepszy film tegorocznego Festiwalu w Cannes (nasza recenzja). Produkcję we wrześniu do polskich kin wprowadzi Gutek Film, który dzisiaj opublikował polski zwiastun zwycięzcy Złotej Palmy.

Jak czytamy w opisie, Parasite to mistrzowska i trzymająca w napięciu opowieść, w której czworo ludzi bez przyszłości wpada na pomysł przekrętu doskonałego. Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie stworzą perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i zawalczą o siebie. Nawet, jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jeszcze dozwolone, a tym, co absolutnie zabronione.

Zobacz również: Dlaczego warto oglądać kino koreańskie?

Reżyserem Parasite jest Bong Joon-ho, który międzynarodową sławę zyskał po stworzeniu Snowpiercera czy Okji. W obsadzie produkcji znajdują się: Song Kang-ho, Lee Sun-kyun, Jo Yeo-jeong, Choi Woo-sik, Jang Hye-jin, Park So-dam.

Film trafi do repertuaru polskich kin 13 września.

Żródło: youtube.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?