Parszywa dwunastka – klasyk otrzyma remake

Kultowa produkcja 1967 roku na stałe weszła do kanonu kina. Motywy z niej po dziś dzień są stosowane w kolejnych filmach (i nie tylko), powstało także wiele sequeli. Na fali dzisiejszej tendencji do tworzenia odświeżonych wersji klasycznych tytułów kwestią czasu było zaplanowanie nowej wersji.

Po latach prób Parszywa dwunastka ma być wreszcie przeniesiona ponownie na ekran. Warner Bros. negocjuje z Davidem Ayerem nad przejęciem produkcji. Twórca Legionu samobójców miałby zająć się scenariuszem i reżyserią, a film ma podobno mieć miejsce we współczesności.

Parszywa dwunastka

kadr z filmu Parszywa dwunastka

Zobacz również: Wiedźmin – wiadomo, kiedy początek zdjęć do 2. sezonu?

Anglia, 1944 rok. Amerykanin, major Reisman ma przygotować do samobójczej misji oddział dwunastu żołnierzy, wybranych spośród aresztantów oczekujących na egzekucję lub skazanych na długoletnie więzienie. Celem ataku ma być zamek we Francji, gdzie przyjeżdżają na urlop wysocy rangą oficerowie niemieccy. W razie powodzenia akcji żołnierzy ma objąć amnestia.

Źródło: comingsoon.net / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Parszywa dwunastka

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?