Patryk Vega stworzy film poruszający aferę podkarpacką

Kontrowersyjny twórca nie zwalnia tempa. Dowiedzieliśmy się, nad czym teraz będzie pracować.

Patryk Vega wyjawił podczas rozmwoy z Radiem Zet, że tematyką jego nowego filmu będzie afera podkarpacka.

Mam prowadzenie Pana Boga i jestem o to spokojny. To fantastyczna historia, której nie było w Polsce. Pod płaszczykiem działań policyjnych CBŚ wykosiło konkurencję sutenerów na Podkarpaciu, żeby utorować drogę do monopolu dwóm Ukraińcom, którzy stworzyli burdele z górnej półki robiąc Carską Rewię. Zatrudniano tancerki, które oferowały seks w totalnej dyskrecji, a w rzeczywistości w pokojach montowano kamery, gdzie nagrywano polityków, biznesmenów, księży i celebrytów. Na koniec dnia te materiały zostały przejęte przez obce służby, żeby sterować sytuacją polityczną w Polsce przed wyborami. Policjanci zamienili się z łowców w zwierzyny, które te nagrania chciały wyciągnąć – skomentował Vega.

Fot. Onet

Zobacz również: Królikowski o Patryku Vedze: „Polski Tarantino”!

Patryk Vega planuje pokazać materiały afery w marcu. Wtedy też rozpoczną się zdjęcia do filmu. Premiera planowana jest na 4 września.

Dzisiaj zaś polski reżyser udostępnił w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym towarzyszą mu główni bohaterowie afery podkarpackiej – ukraińscy bracia Alex i Żenia, właściciele kilku klubów nocnych.

W kinach obecnie wyświetlany jest najnowszy film Vegi Bad Boy, którego historia dotyczy patologii w świecie polskich kibiców piłki nożnej.

Źródło: Radio Zet / Ilustracja wprowadzenia: Artur Zawadzki /East News

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?